| Terzi a întrebat:

Pot rămâne însărcinată dacă nu și-a dat drumul in mine, dar a fost fără prezervativ? Tipul nu și-a dat drumul deloc de altfel și nu stiu dacă ar trebui sa iau pastila de a doua zi sa dorm mai liniștita.
Am fost virgina și deși in timpul actului (care a fost cam lung, de vreo 2 ore) nu mi-a curs sânge, a doua zi am vazut ca am niște scurgeri roz mici și mă doare zona. E normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Pot rămâne însărcinată dacă nu și-a dat drumul in mine, dar a fost fără prezervativ?
Raspunsul corect este un categoric NU. Sarcina NU se poate forma atunci cand NU ajung spermatozoizi in vagin. Actul sexual practicat de voi a fost asa numita metoda a coitului intrerupt, cea pe care o folosesc barbatii cu suficient de multa experienta sexuala, sau toti cei care reusesc sa-si retina perfect ejacularea.
2.) Tipul nu și-a dat drumul deloc de altfel și nu stiu dacă ar trebui sa iau pastila de a doua zi sa dorm mai liniștita.
Raspunsul corect este un cat se poate de categoric NU, fiindca pastila contraceptiva se foloseste NUMAI in cazul in care :
-- in acel moment, femeia este in mod absolut sigur in una din cele 2-3 zile ale PERIOADEI FERTILE REALE a ciclului menstrual,
-- si NUMAI in cazul in care sperma a ajuns in mod cert/sigur IN VAGIN indiferent in ce cantitate
Folosirea pastilei contraceptive (de a 2-a zi) in acest caz ar reprezenta o grava si crasa IRESPONDSABILITATE din partea ta.
3.) Am fost virgina și deși in timpul actului (care a fost cam lung, de vreo 2 ore ) nu mi-a curs sânge, a doua zi am vazut ca am niște scurgeri roz mici și mă doare zona. E normal?
Raspunsul corect in aceasta situatie este DA, adica este NORMAL
Producerea scurgerile amintite este absolut normale\a.
Starea de disconfort destul de dureros pe care o resimti atat in interiorul vaginului cat si in toata partea externa a zonei vulvo-vaginal-anale se datoreaza pur si simplu febrei musculare care s-a instalat in muschii vaginului si cei ai zonei adiacente din cauza ''maltratarii'' mult prea indelungate a fibrelor musculare. Febra musculara va dispare in totalitate in decurs de 3-4 zile. Multa sanatate!

| Terzi explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult de tot! Acest răspuns chiar m-a ajutat.

6 răspunsuri:
| INEEDHELPPLS a răspuns:

Asculta, daca nu a ejaculat sunt sanse de 75% sa nu fii insarcinata, nu puteai sa i spui sa cumpere un prezervativ? E asa mult 10 lei?, fa-ti un test de sarcina cine stie, sper ca nu, bafta

| corbulalbrosu a răspuns (pentru INEEDHELPPLS):

Atat tu @INEEDELPPLS si la fel si @REEEAAAAADEAAAAACASSS0202 aveti macar cea mai vaga idee ce se determina cu testul de sarcina si mai ales CAND (in ce moment) se poate efectua pentru a obtine un rezultat care sa fie si VALID si VALABIL si mai ales CORECT in prioportie de peste 98-99 %
Aveti cumva impresia ca toata lumea are bani de aruncat direct in tomberonul cu gunoi asa cum o sfatuiti voi sa procedeze in acest moment si anume sa-si face un test 100% INUTIL al carui rezultat ar fi 100% NEGATIV insa si 100% FALS.

| REEEAAAAADEAAAAACASSS0202 a răspuns:

A doua zi este normal sa ai scurgeri roz pentru ca te-ai dezvirginat si e normal, dar nu sunt sigura daca poti ramane insarcinata sau nu, totusi ar fi bine sa cumperi un test de sarcina daca ai suspiciuni

| REEEAAAAADEAAAAACASSS0202 a răspuns:

A doua zi este normal sa ai scurgeri roz pentru ca a fost prima data si e normal, dar nu sunt sigura daca poti ramane insarcinata sau nu, totusi ar fi bine sa cumperi un test de sarcina daca ai suspiciuni

| REEEAAAAADEAAAAACASSS0202 a răspuns:

Scuze ca am trimis mesajul de 2 ori doar ca a aparut o eroare