| Andreipopescu01 a întrebat:

Dacă m-am frecat de iubita mea fără prezervativ, deși nu mi-am dat drumul și ea nu mai e virgina poate rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei citi cu atentie urmatorul raspuns, vei intelege care este modalitatea prin care se realizeaza procreerea umana.
Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma IN ORICE MOMENT, ORICUM, DIN ORICE si mai ales sa se formeze chiar... DIN NIMIC, asa cum cred foarte multi printre care esti si tu. Fiecare fata/femeie si la fel si fiecare baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns si/sau sunt in momentul in care isi incep viata sexuala, trebuie sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine si indicat ca inca inainte de a incepe sa intretii acte sexuale, sa fi fost deja precis informat, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca actul sexual este intretinut intr-o zi a PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, adica numai daca sexul se produce in una sau in toate cele 4-5 zile care sunt situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, deci NU din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila.
Fiindca nu ai prezentat nici macar o singura informatie (necesa), NU se poate formula un RASPUNS care sa fie concret, cert si corect, astfel ca in acest caz se pot exprima doar simple presupuneri sau pareri subiective, lipsite de orice valoare. Trebuia sa prezinti informatiile privind; data la care a inceput ultima menstruatie, data in care a avut loc sexul, dar si tipul ciclului menstrual de a fi NEREGULAT sau REGULAT fiindca doar in acel caz se putea formula un raspuns cert si catusi de cat si precis si corect. Din pacate NU se poate aprecia in acest caz daca este POSIBIL sau daca formarea sarcinii este IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Andreipopescu01 explică (pentru corbulalbrosu):

Ciclul îl are regulat, însă dacă doar m-am frecat de ea din cauza acelui lichid ce a ieșit in timpul frecarii si nu a fost introdus in vagin doar pe lângă el, are șanse să rămână? Asta s-a întâmplat cu o zi in urma de ovulație...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreipopescu01):

Fiindca :
1.) Sexul a fost intretinut DUPA ziua de OVULATIE cand OVULUL si-a pierdut viabilitatea si din acest motiv NU mai poate fi fecundat;
2.) Si de asemenea si datorita faptului ca in continutul LICHIDULUI PREEJACULATOR in mod absolut sigur NU exista spermatozoizi asa cum sustin agaricii ageamii rolling on the floor laughing de pe acest site.
Datorita celor amintite, precizate si explicate in proportie de peste 98-99% In acest caz NU se poate forma o sarcina.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deci eu n-am inteles, a existat penetrare sau nu?!

| Andreipopescu01 explică (pentru Adry05):

Nu pentru ca nu i-a introdus penisul in vagin

| Emazio a răspuns:

Tu esti iubitul tipei? laughing
acum o oră | alexiaioana25 a întrebat:
Deci am 17 ani si sunt virgina, acum cateva saptamani cand am fost la prietenul meu m-am frecat foarte mult de el si cand am ajuns acasa am observat ca aveam putin sange pe lenjeria intima.

A mai patit cineva asta?

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Gofigi a răspuns:

Nu poate să rămână gravida numai dacă îți dai drumul in ia

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Nu! nu poate ramane insarcinata! Lichidul acela e doar pentru lubrifiere.

| Tuca10 a răspuns:

Da, poate sa ramana, chiar dacă nu ti ai dat drumul, în tot timpul actului sexual curge un lichid din penis care conține spermatozoizi. Funda?

| Andreipopescu01 explică:

Dau funda