| FanatiK a întrebat:

Pot sa ii daruiesc un cantec unei fete ca sa placa?
Deci! Cum sa incep? Mie imi place de o fata cu care sunt prieten bun. ne jukam bla bla bla.
Chestia e ca mie mi-a mai placut si in clasa a 5-a ( sunt a 7-a acum) dar ea a refuzat...mdea sfarsit nasol pentru mine.
Acum povestea e diferita. a venit un coleg la noi ( nou)si sa "indragostit " de ea. faza nasoala pentru mine...Cand am vazut asta.si cum o ajuta si se uita la ea.imi venea sa-l omor.( pe bune si n-am mai simtit asta niciodata.) Acum sunt in concurscu el si inca incerc sa-l fac sa reunte. vreun sfat? Ma rog acum am intrebat-o ce iar palcea sa primeasca cadou etc etc. Ea m-a intrebat azi daca eu nu ies afara.adev e ca nu prea ies.n-am cu cine ( nu ca n-am prieteni ci toti stam pe calc de obicei) dar i-am zis ca daca ar fi mai restrans as iesi( un fel de flirt.big grin) Credeti ca incercat sa ma invite cumva? BTW. Mam gandit sa-i fac un cantec. .credeti ca merge ( uitati un preview chiar de este inca gata am sal termin...:If it will be one more day
For me to say "Hi"
For you say "Goodbye""

If it will be one more day
Your wish will come true
My wish will go through.

If it will be one more day
I’ll choose to stay
Not going away.

………………………………….

So if the day’s gonna come
I’ll wait again
For you just to smile
One more time

So if the day’s gonna come
I’ll wait again
For you just to laugh
One more time
One more time.

cam asta ar fi povestea...ar merge? si vrg raspundeti la toate 3 intrebariile plz big grinhappy mS am nevoie!

Răspuns Câştigător
| alexgogo a răspuns:

Fata te place, evident. Daca se uita la tine si mai si sta de vorba cu tine, e clar ca e ceva.

Acum vine partea cea mai grea. Trebuie sa te vinzi, adica sa-i demostrezi ca tu meriti sa fii iubitul ei, si nu retardatu' ala (nu vorbi pe nimeni de rau in fata ei, e mai cool sa fii pacifist).
Trebuie sa dai tot ce poti din tine, tot ce ai mai bun, care-s calitatile tale. Trebuie sa fii foaaaaarte atent la ce zice si sa retii tot (si cand ajungi acasa te documentezi despre acel lucru, si la urmatoarea intalnire vei fi super-pregatit).

Si dupa aia, vine momentul tau, cand fata va fi iubita ta, si vei fi asa de fericit incat n-o sa ai loc pe strada, si de undeva vor aparea niste oameni cu trompete, care sa iti cante TIE "marsul trimfal" din Aida (cauta pe youtube).

Salut omule, mult succes, ai incredere in fortele tale, fi stapan pe situatie, controleaza-ti emotiile, si vei reusi, pentru ca ai acea sclipire a succesului in ochi!

14 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

1. Scoate-ti din cap ideile ca poti cuceri o fata prin cadouri sau alte chestii. Vei parea fie penibil fie sursa ei de "venit". Sti tu, sunt fete care stau cu baieti pur si simplu pentru banii lor, si altele care nu se despart de unul sarac orice ar fi.
Gandeste-te asa. Ai accepta ca relatia ta sa fie bazata exclusiv pe cadouri? Adica sa ii atragi atentia doar cand ii faci o mica surpriza? Eu cred ca nu. Cum sa cuceresti o femeie ar trebui 100 de pagini sa iti scriu. E vorba de sistemul lor de aparare ce se declanseaza automat si pe care daca nu sti sa il spargi vei ramane cu botul pe labe si vei parea exasperant. Tu incearca sa ii faci complimente, nici prea multe ca strica. Putin cu putin afli de ce are ea nevoie si cum sa-i intri sub piele. Apoi ca o vipera vei sti unde sa ataci. Oricum tu poti da inainte si asa doar esti copil si doar asa vei invata.
Nu astepta dupa fata sa te invite, invit-o tu. Arata-i locuri care le cunosti mai bine. Fa-o sa se simta in largul ei cand vorbeste cu tine si ca ar fi in stare sa voarbeasca cu tine despre orice. AȚÂȚ-o si apoi fa-i complimente. SArut-o apoi respinge-o. Cereaza anticipatie si neasteptare, pe rand si vei lovi drept la tinta. Bafta

| anDa a răspuns:

Incearca sa iesi cu ea afara, poarta-te normal, fii amuzant, deschide subiecte funny si la final condu-o pana acasa, eventual daruieste-i cantecul.
Succes!

| alexgogo a răspuns:

Man, n-o sa poti sa scoti cantece pe banca rulanta... fi pe faza!

| addinne a răspuns:

E atat de frumos cantecul! nu imi vine sa cred ca inca mai sunt baieti care sa fie atat de atenti pentru o fata happy so sweet happy. daca ar fi asa toti sad... uite parerea mea : cantecul e super! spune'i pur si simplu "ti'am facut un cantec inspirat din propriile'mi sentimente! pentru ca te iubesc..."o sa fie impresionata happy A! si sa stii ca ai talent la compus cantecewinking tine'o tot asa!

| Andreea_2177 a răspuns:

Interesant, ai putea sa ii iei o cutiuta muzicala romantica! Incearca pe www.cutiuta-muzicala.ro

| FanatiK explică:

Pai fratiilor si surorilor chestia e ca deja am rugato sa ma ajute cu cantecu fara sasi dea seama ca e pentru ea.ar mai fi surprise?

| FanatiK explică:

Ultimu anonim
...ba da prost esti tu nici nu stii sa canti ceva si vb?
app vezi ca am telu de unde crezi ca am trimis sms-uriile...aici intervine logica daca tu ai asa ceva. daca naveam telu ei mai primea mesajele? Nu asa ca fail u no. 0b!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cantecul e super, si e un gest foarte dragut.cum a spus si fata de mai sus, iesi cu ea afara, fi placut, amuzant, dragut si condu-o acasa la final, cu siguranta va aprecia.si daruieste-i cantecul, spune-i ca ti-a placut afara si pup-o dragut pe obraz. dar s-ar putea sa ti-o i-a pe dinainte cu pupicul cand v-a vedea cantecul, e un gest frumos, de apreciat. felicitari si bafta sa revii sa spui ce ai facut plss, chiar sunt curioasa kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce faci toci scrii pe TPU? hi hi hi... frate te rog... ti-am mai spus nu o sa renunt nici intr-un milion de ani si app retardata este mata frate scutestema arati la fel de rau pe cat are porecla (scuze toci dar m-a enervat topicul) si te oftici deoarece ai inceput sa ma injuri si sa pana la urma ne-am batu. PUNCT!? Si cantecul cam slabut on the phone ma rog tu nici nu cred ca ai telul call me (nu ti-l dau) on the phone dar acum ai declarat WAR cu topicul acestarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi mai tare daca te-ai duce la ea si i-ai spune ca o iubesti eu am avut aceeasi problema si eram sa pierd fata pana m-am dus si i-am spus direct ca o iubesc incearca si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa uit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. da. da

| Candyx a răspuns:

E super cantecul! Eu m'as bucura!
Ca sa impresionezi o fta trebuie sa vb cu dar nu balbaind(mie mi s-a intamplat)! SUCCES! E super cantecul!
(o idee-sa dai o petrecere si la sf sa ii canti melodia

| sabin5786 a răspuns:

E bun cantecul da trebuie sa ti vad continuarea ca sa fiu sigur