| anonim_4396 a întrebat:

Luna aceasta pe 9.08.2011, am avut primul contact sexual. dar din pacate a fost neprotejat si mi-e teama sa nu fii ramas insarcinata, vreau sa precizez ca am doar 16 ani si ca pentru mine aceasta sarcina ar fi nedorita. Cum pot sa-mi dau seama daca sunt intr-adevar insarcinata, ma refer daca exista semne ceva? Nu stiu ce sa fac, un avort n-as putea sa fac. imi este teama, pana acum am observat o crestere la nivelul saniilor si niste dureri usoare de burta si spate... Sper totusi ca sa nu fiu gravida pentru ca mi-a venit si menstruatia dupa acel contact, dar am si o anume teama ca am auzit ca menstruatia poate "sa treaca" si peste sarcina.

Răspuns Câştigător
| DeeaDLove12 a răspuns:

Fa un test de sarcina daca esti gravida ati recomand sa nu faci avort pentru ca vei dori mai incolo sa faci un copil si nu o sa poti

6 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Asa va trebuie, va puneti repede cu craci in sus sa va f.ti ca de, daca ramaneti fete mari si cum mai zic altele ca si amicele lor au facut sex si tu ramaneai fara sa o faci. Inainte sa faci sex nu citesti si tu ceva de specialitate in aceasta privintza? Nu. ca este greu de citit si mai usor de facut sex si pe urma va treziti cu intrebari stupide si teama, oi fi sau nu insarcinata.

| cupcake02 a răspuns:

Au trecut 2 saptamani de atunci, deci poti sa faci linistita un test de sarcina, ca sa te simti tu impacata. Daca ti-a venit ciclul, 99% sigur ai scapat de data asta, dar ar fi bine sa fii mai cu capul pe umeri pe viitor: din moment ce esti mica si nu ai putea face un avort, sa te protejezi este absolut OBLIGATORIU. Pe langa sarcina nedorita de care pana la urma poti scapa, gandeste-te cum ar fi sa te pomenesti la 16 ani cu cine stie ce boala.

| Barblaster a răspuns:

Du-te la doctor, el iti poate spune daca esti sau nu insarcinata, nu-ti fie frica de ce iti vor face parinti, se intampla mai mereu Curiosilor...

Răspuns utilizator avertizat
| maria_3012 a răspuns:

Ma nu cred dar ai grija

| Lavinia_7573 a răspuns:

Inceraca sa faci un test de sarcina
se gaseste la farmacie
si nu e scump