| Just0meeeee a întrebat:

Poti fi doar prieten cu persoana care o iubesti cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine, si iti spun ca NU. Ce ma impiedica in momentul asta sa-i dau ignore si pe mess si pe facebook este ca suntem colegi de clasa, insa se va termina anul scolar si o termin de tot cu ea.
Mereu vei avea de suferit daca ramaneti prieteni.

8 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Crede-ma ca nu! nu mai incerca

| Daiana90 a răspuns:

Crede-ma,am fost si sunt inca in aceeasi situatie si m-am convins ca raspunsul este categoric NU! adica mereu si mereu cand vei vorbi cu acel baiat, iti vei face sperante, orice iti va spune te v-a duce cu gandul la altceva si tot asa...eu am patit-o pe pielea meahappy si am renuntat, e mai bine asa pentru ca altfel vei ajunge sa suferi si sa te chinui vazandu-l si stiind ca nu il poti avea cum iti doresti

| neutrino a răspuns:

Daca ai sti ce inseamna cu adevarat cuvantul prieten, nu ai fi spus "doar". Se poate " iubire" fara prietenie?

| Just0meeeee explică (pentru neutrino):

Poti sa dezvolti putin?

| e7d7n7 a răspuns:

Nu prea.

| Jijell a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru ea "doar prieten". Daca are intelesul obisnuit de "nu vreau sa am de a face cu tine sentimental", clar NU. Daca e vorba de "prieteni cu beneficii", atunci se mai discuta.

| IMS a răspuns:

Nu,desii e foarte greu sa accepti ca ai pierdut acea persoana...pe moment spui ca decat sa o pierzi definitiv mai bine accepti atat. Dar cu trecerea timpului iti vei da seama ca doare. Eu merg pe principiul " Ori tot ori nimic"

| Allrx a răspuns:

De la prietenie se ajunge la iubire intotdeaunawinking Ai si tu putina rabdare sa vada fata aspectele tale pozitive fara s-o sufoci ca vrei sa fie iubita ta.