| dizu a întrebat:

Cum poti afla daca o persoana iti este prieten adevarat?
(fundita) happy happy happy

Răspuns Câştigător
| LikeChocolate a răspuns:

Te arunci in fantana si daca el sare dupa tine sa te salveze[ sau eventual sa cadeti impreuna]atunci iti este prieten adevarathappy

3 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Prefa-te ca esti bolnav...si ca te internezi in spital...
Pune pe cinea, sa vorbeasca cu persoana respectiva si sa zica ca v-ati certat...vezi ce da din el/ea
Prefa-te ca ti-au picat banii pe jos, vezi daca iti spune ca i-ai pierdut

| Patriii a răspuns:

Un prieten adevarat e dispus sa treaca prin orice pentru tine.un prieten adevarat plange cu tine,rade cu tine,se bucura pentru tine,e cel mai fericit cand tu esti fericit, care cand vine la tine se comporta ca la el acasa.un prieten adevarat este acela care face totul sa fie bine cand esti trist.un prieten adevarat e acel prieten care este sincer cu tine tot timpul, oricat de crud ar fi adevarul, dar care o sa treaca impreuna cu tine peste tot.

| BruneTh a răspuns:

Hey.Pai nu stiu multe despre prietenie dar ce stie e ca...Prietenul adevarat e cel caruia ii place sa te vada: care este dispus sa-ti ierte slabiciunile si sa le ascunda de ochii altora, te trateaza cu menajamente cand esti absent, si cu franchete cand esti prezent. Prietenia adevarata si sincera presupune ca cineva sa ia parte la soarta celuilalt cu caldura, in mod curat obiectiv si fara nici un interes, si aceasta presupune o identificare desavarsita intre cei doi prieteni. Prietenia presupune cel putin doua suflete. O prietenie adevarata trece de interesul material. Prietenul este acela care gandeste pentru tine ca pentru el insusi si care este capabil sa te ajute sa intelegi ca uneori gresesti pentru ca prietenul care esti tu sa se schimbe...Si daca prietenul/prietena ta are toate aceste trasaturi este foarte bine. Sper ca te-am ajutat.Bye