| oprescudorin11 a întrebat:

Poti iubi o persoana, prefacandu-te ca o protejezi, neampartasindu-ti adevarata iubire? In ce conditii?

7 răspunsuri:
| Jhfdfd a răspuns:

Deci nu trebuie sa faci asa niciodata! Nu o protejezi o faci sa sufere!
Daca o vrei langa tine apropie-te de ea, fa-o fericita prin prezenta ta!
Cel mai bun sfat ti-a fost deja dat, nu am ce completa, bravo tzionut happy.

| oprescudorin11 explică (pentru Jhfdfd):

Poate intr-o zi! Deocamdata am elicopterul in service, la revizie.Promit insa sa tin cont de sfatul vostru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorine tati asa o sufoci, si in loc sa o ai langa tine o vei indeparta mai mult.
Daca iti place de o fata, invit-o la plimbare si incearca sa o cunosti, sa vezi ce ii place, ce nu, ca sa stii daca poti fi sau nu cu persoana aceea. Daca crezi ca da, invit-o si a doua oara, si a treia oara, etc.
Daca dupa 5 intalniri nu aveti subiecte comune, cauta tata alta. Nu mai pierde timpul.
Daca mai ai nelamuriri trimite mesaj si vad cand am timp sa iti raspund.

| oprescudorin11 explică (pentru anonim_4396):

Dar sunt si cazuri 'paradoxale' ca sa zicem asa! Fata, poate locuieste in Australia, poate nu iubeste decat conversatia, are familie? Daca statea la 2 strazi de mine, nu mai puneam o intrebare asa de stupida, dragul meu!
Merci de intelegere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Dorin ai dreptate, sunt si cazuri paradoxale dar ma crezi sau nu cel care pierzi esti tot tu. Pierzi timpul petrecut doar de dragul conversatiei, timp pe care il poti folosi sa cunosti alta persoana nu la 2 strazi de tine ci la 2 3 cartiere departare, langa care sa te simti minunat.
Spor la cautat.

| oprescudorin11 explică (pentru anonim_4396):

Ce caut eu? Nu gasesti poate nici in galaxia a 2-a la stanga.Acolo unde ti-am zis, parea ceva ce cautam.Bordeluri am si langa mine, nu ma intereseaza acum, la alea stiu ca am acces oricand.Da, dragul meu.

| oprescudorin11 explică (pentru anonim_4396):

In dragoste nu exista castigator, nici pierzator.
Ori castiga amandoi, ori pierd amandoi.Vezi Romeo si Julieta!
Cand gasesti frumusetea, nu ai ce negocia.Nu stiu cum sa ma mai exprim.