| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Cum poti iubi un an o persoana, si dupa aceea iubirea sa se duca incetul cu incetul?
Ce iubire mai este asta?

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Un fel de iubire,, trecatoare,, nu-i nimic....vin altele mai solide!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Acum draga si tu fatooooo, tie iti covine sa mananci in fiecare zi timp de un an acleasi fel de ciorba?

| LoveUbutUdontCare explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

E o comparatie extrem de proasta si penibila. Cine iubeste ma intelege. Astept sfaturi "calificate", nu de la orice persoane care doar isi dau cu parerea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iubirea e un sentiment la fel ca ura care poate disparea in timp si se transforma cel mai des in indiferenta sau simpla obisnuinta

| DaRkMist69 a răspuns:

Trecatoarewinking

| relian a răspuns:

Se duce asa usor usor cum spui pentru ca este un an in care v-ati cunoscut, un an in care vedeti ce va place sau cenu va polace la partener, iar daca lui sau ei nu-i place ceea ce a descoperit atunci aia este.Cuiva caruia partenerul ii este placut intru totul atunci nu are ce sa dispara.Dar cind ceva scirtiei pe undeva atunci asa se intimpla. Poate o sa spui cum asa un an trebuie sa te cunosti? Pai da uneori chiar si mai mult daca nu ati facut tot ce se poate face impreuna si daca nu ati facut aceste chestii frecvent.Doar asa poti descoperi cum este intr-adevar partenerul.Asta este valabilpt orice, sex, cum gindesti, cum te porti etc.Descoperi ca nu esti compatibil cu celalalt si normal ca nu mai are ce iubire sa mai fie.Acum ca ti-a zis ca te iubeste etc asta e asa a simtit la momentu respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De indragostit ai auzit? nu era iubire. daca a fost altceva, presupun ca dragostea a trecut cand a disparut valal de indragostit si a constatat ca drea si altceva pe langa sex. subiecte comune de discutii, compatibilitatea de zi cu zi, etc.

| Demonull a răspuns:

Normala.iubirea trece de la gargauni in stomac la atasament si la obisnuinta, dependenta ..depinde de persoana.

| july00 a răspuns:

Asta nu mai e iubirewinking

| Alphabeat a răspuns:

Poate pentru ca acea persoana nu te mai iubeste si automat te plictisesti iubind acea persoana, pentru ca nu mai simti flacara aia care a ars candva intre voiwinking

| ChristopherE a răspuns:

Multi se plictisesc. De multe ori relatiile pana in facultate sau chiar si cele din timpul facultatii nu tin o vesnicie. Unele din acesterelatii nu sunt facute pentru iubire ci pentru cum arata cealalta persoana.

| Rake a răspuns:

O floare daca nu o uzi se va ofili...asa e si cu dragostea. Daca nu se fac eforturi comune pentru a pastra iubirea vie, aceasta se va stinge incet si sigur