| Bogdiii93 a întrebat:

Poti iubii si in acelasi timp sa poti insela?

39 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Oh bogdi bogdi...
ai multe de invatat...
stai jos.
vezi tu, un barbat adevarat e acela care inseala desi iubeste.
nu esti un barbat adevarat daca nu poti baga daravela in pasarica altei fete, fara sentimente!
you may go now, padawan.
may the erection be with you.

| SorinTudor a răspuns:

NU! Este greu sa ai dubla personalitate...luam un exemplu concret tu te porti intr-un fel cu iubita si intr-un fel cu "amanta", la un moment dat una din ele isi va da seama ca te-ai schimbat si aceea poate fi cel mai probabil iubita. Putine persoane pot avea dubla personalitate dar trebuie sa ai si un intelect aparte pentru asta.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Dupa o anumita perioada intervine rutina, si apare cheful sa mai **** si altceva.

| Bogdiii93 explică:

Aici ma refer in cazul unei fete...

| SorinTudor a răspuns (pentru Bogdiii93):

Nu ai specificat... laughing ele cu siguranta pot laughing

| oprescudorin11 a răspuns:

Da, poti. Daca iubesti 2 persoane, te poti gandi la una, care nu e de fata si vorbi cu cea de fata, simultan, ca parca asta era intrebarea, daca "in acelasi timp'. Daca te straduiesti, poti insela pe rand!

| unknøwn a răspuns (pentru SorinTudor):

Tu faci o mare confuzie între atitudine şi personalitate.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru CoquineNoire):

O zici ironic nu? happy

| sofisis a răspuns:

Da. Se poate. Daca nu s-ar putea, nu ar mai exista relatii extraconjugale, nu?
De obicei se inseala din plictiseala, frustrari ascunse, curiozitate, instinct sexual. De cele mai multe ori nu are nici o legatura cu sentimentele.
Usurinta de a insela vine din interiorul fiecaruia. Eu de exemplu nu insel pentru ca nu as putea sa justific fata de mine insami o scapare de genul asta si m-as tortura singura.Dar nu toata lumea e asa.

| pietrean a răspuns:

Nu,categoric nu!
(Formularea intrebarii, este putin gresita:"Poti iubi si in acelasi timp sa inseli?")

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.

| SorinTudor a răspuns (pentru unknøwn):

Crezi? atunci cum iti explici ca un barbat spre exemplu care are o relatie stabila cat de cat se poarta intr-un fel cu iubita si intr-un fel cu amanta..intradevar asa si trebuie dar la un moment dat se va da de gol intr-un fel sau altu

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt doi termeni total opusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,dacă faci asta înseamnă că nu iubeşti.

| mona a răspuns:

Da,poti

| CoquineNoire a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Dar ce te intereseaza pe tine cum gandesc eu? ma babardesti tu sau ce?

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru CoquineNoire):

Nu ma intereseaza.E problema ta ce crezi.Tot la fel e problema ta daca ai zis-o ironic sau nu.
Sincer dupa ce observ niste lucruri la tine sunt in dubii daca vreau sa te ''babardesc'' sau nu.Tu esti o fata ok asa stii?
In schimb esti zapacita rau.
Trebuiesti pusa la punct putin happy
(nu in sensul rau si agresiv sa nu intelegem)

Răspuns utilizator avertizat
| CoquineNoire a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Trebuiesc pusa la punct putin?
ai vrea tu.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru CoquineNoire):

Stiam ca asta vei spune.
Da. Vreau sa te pun la punct. happy

| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Nope. Parerea mea e ca daca o iubesti, nu ai motive s-o inseli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Te sfatuiesc sa iti pui prietena la punct si sa-i bagi pe gat idealurile tale despre viata, daca nu vrei sa fii botezat Rusinila. E a mea CoquineNoire.

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa! musca din el! fa-l praf!
barbata mea.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi amintesc sa fi bagat cuiva pe gat idealurile mele.
Nu incerca sa te afirmi pe seama altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

O spui de parca ai fi recunoscut daca iti aminteai.
Nu te folosi de atitudinea mea ca sa pari baiatul bun.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu apelez la artificii ca sa par baiatul bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Fapta ta de mai sus iti contrazic cuvintele. Degeaba vii cu nume din alea.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca pe mine ma plictisesc astfel de contraziceri.N-am timp de prostii de astea.O seara frumoasa! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Ma bucur ca ai inteles ca nu primesti pasa de la Coquine. Ai prietena, fugi la ea. O seara plina de diaree.

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor
nu va puneti cu Super Sayian Raiden!