| florin_7920 a întrebat:

Poti iubii cu adevarat pe oricine?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna, nu poti iubi cu adevarat pe oricine, pentru ca nu poti sa ii comanzi inimii, sa iubesti pe cineva anume, poate daca incerci sa te aproprii de o persoana, sa te obisnuiesti cu ea, ai sa ajungi sa tii la ea, sau sa o indragesti, dar iubirea adevarata este din adancul sufletului, aia ori o simti ori nu, ca dragoste cu forta nu se poate, poti sa iubesti cu adevarat pe cineva fara sa vrei asta, pur si simplu se intampla, depinde cine iti cade la inima, deci nu poti pe oricine sa iubesti cu adevarat, acum depinde de fiecare in parte, de cum vede iubirea si cum se manifesta in dragoste.

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu.Doar pe aceea pe care inima ta o alege.Cand o vei intalni, vei sti cu siguranta ca e ea, singura dintre toate care face inima sa cante.

| juniper a răspuns:

Poti iubi cu adevarat, dar nu pe oricine, ci pe cine crezi tu ca merita, adica sufletul pereche.

| vyo a răspuns:

Buna nu poti iubi cu adevarat pe oeicine pentru ca iubirea se schimba odata cu varsta 'acum iubesti mai putin, mai tarziu ai sa iubesti mai mult si tot asa,'nu ai sa iubesti cu adevarat decat in momentul cand ai sa simti singur(a) asata.

| florin_7920 explică:

Da e adevarat canu poti iubi pe oricine si dragoste la comanda nici eu nu pot sa concep dar de ce unora le place sa se joace cu sentimentele mie nu mi se pare ca e un lucru bun.Eu am intilnit persoane care nu stiu sau nu pot sa faca diferenta dintre a iubi si a fii cu oricine, si se pare ca e ceva normal pentru a fii asa.

| AlecSSyA a răspuns:

Poti iubi cu adevarat, dar nu pe oricine!