| gyinna a întrebat:

Am o relatie de un an jumatate.sunt fericita cand sunt cu el dar cand vine vorba de prima dragoste as da orice sa mai fim impreuna. oare poti iubii doi oameni in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Problema este că nu l-ai uitat pe primul, trăiești în continuare în trecut.
Trebuie să te resemnezi și să trăiești viața în prezent pentru viitor.
Amintirile sunt focuri care nu ard dar totuși ne încălzesc.
Pa, pa.

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA!, dar difera motivele, sexul, locul si importanta lor in viata ta, intensitatea, nuanta, etc...

| fabiola a răspuns:

Eu am o vorba a mea:o dragoste impartita nu e suficienta nici pentru primul, nici pentru cel actual. Dragostea e numai pentru 2.

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa nu visezi la ce a fost in trecut, acum esti in prezent si binerinteles gandeste-te la viitor. Daca nu mai ai nici o sansa cu primul ce rost mai are sa te gandesti, ce a fost a fost, acum traieste-ti viata, vezi ca si asa este scurta macar profita de ea.Succes pe mai departe.

| Sara a răspuns:

Gyna, oricat am dori sa ne scoatem prima dragoste din cap nu reusim. E baiatul ce ne-a furat mintile, ne a facut sa ne simtim femei poate, ne-a iubim, l am iubit, ma credea frumoasa si in plus eram doar a lui... Eu traiesc dupa teoria ca exista o singura dragoste, stii ce ai sa patzesti thu? si peste mult timp te vei mai gandi la el, chiar daca iti vei iubi sotul, sau actualul iubit in cazul tau. E greu sa l uiti, dar incearca sa nu l ranesti pe actualul, oricat de puztin ar tine la tine, ar suferi din aceasta cauza. Fa-l sa se simta important, si gandeste te ca pentru tine, ca si celelelalte fete prima dragoste a durat doar ceva timp, si nu e vesnica. ba da. e vesnica in inima ta, dar din pacate el nu va fi prezent sa ti o impartaseasca. Nah, asa suntem noi fetele... SUcces, sper ca ti am fost de ajutor.

| Ben. a răspuns:

Da.

| Lorenada a răspuns:

Da, poti iubi 2 oameni in acelasi timp, insa e foarte greu sa alegi cu cine sa fii, iar in multe cazuri se intimpla sa nu ramii cu nici unul.

| greg a răspuns:

Daca as fi in locul prietenului tau as "divorta" in secunda 2.

| maya_4030 a răspuns:

Atata vreme cat fostul iubit se afla intre voi, n-ai sa poti iubi asa cum poate actualul ar merita, poti sa iubesti doi barbati in acelasi timp doar ca diferit, pe unul il iubesti cu patima pe celalalt doar il iubesti, gandeste-te cum s-ar simti daca el ar sti ca tu inca visezi la celalalt, nu e bine, pe acesta nu-l prea iubesti din mom. ce scrii ca ai vrea sa fii cu ex-ul, doamne ce le-am ametit, sper sa intelegi ceva laughing

| buburutza a răspuns:

Prima dragoste nu se uita niciodata...Si da poti iubi doi oameni in acelasi timp, dar nu la fel.

| yoannah a răspuns:

Dragostea pentru baieti nu se imparte la doistraight face.
Trebuie sa te gandesti foarte bine la ce simti, deoarece o sa ajungi ca amandoi sa te respinga.
trebuie sa alegi: "ex-ul" sau "actualul"
Dupa ce vei face alegerea trebuie sa o respecti si crede-ma ca te vei simti mai usuratahappywinking
Sper sa fie de ajutor raspunsul meuhappy

| sevraj a răspuns:

Poti iubi doi ameni, de preferat ar fi sa te opresti la o singura relatie, din punctul meu de vedere, ai fi "catzea" daca te-ai complica cu doua relatii, incearca sa te reimpaci cu prima dragoste...cred ca e mai puterica iubirea aia:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica da. Eu n am experimentat. Ce pot sa ti sugerez e sa traiesti fiecare clipa. Consuma relatia! Gandeste te dupa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 2 conditii succes garantat.1Sa nu afle niciodata unul de celalalt 2 Insasi tu trebuie sa uiti complet de celalalt cind esti cu unul din ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA CUM NU? unul in fata si altul in spate. unele pot iubi chiar mai multi. apropo de casniciile moderne, in care ambii membri pot iesi si cu alte persoane.se poooaaate. da copiii? copiii ai cui sunt? cinei creste? sau numai ne f... m si atat? dar dragostea tine de suflet sau de maciuca sau ce mai avem intre picioare?

| xtreme a răspuns:

Nu poti...adica e ok sa simti inca ceva pentru ex-ul tau dar gandeste-te la prietenul tau care probabil nu e incantat de ideea asta...lasa trecutul acolo unde trebuie sa fie si nu il intoarce impotriva ta.Gandeste-te la relatgia frumoasa pe care o ai acum si traiste prezentul pana nu va ajunge si el un trecut...