| StrongHeart a întrebat:

Ti s-a intamplat sa iubesti si sa urasti o persoana in acelasi timp?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iubesc tara asta dar urasc pe majoritatea cu care am/avut treaba

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand am inceput sa o urasc, nu o mai iubeam, doar ma invarteam in jurul ei, plin de frustrare.
Nu cred in dragoste cu nervi, razbunari, etc. Nu am crescut cu telenovele.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nup. Nu cred ca merg ambele.

| SilentRain a răspuns:

Da

| Dismally a răspuns:

Nu pot uri pe cine iubesc. Ma pot supara, ma pot enerva, dar nu as putea uri.

| oglindasultanului a răspuns:

Atasament emotional de o persoana care nu corespunde cu ce prefer, de obicei mi se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există așa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

| StrongHeart explică (pentru anonim_4396):

Stiu.E greu de descris, dar e foarte ciudaat. Urasti si iubesti in acelasi timp...incepi sa-ti pierzi identitatea.

| Florin9Florin9 a răspuns:

De iubit da, la partea cu ura depinde ce înțelege fiecare prin ură, dacă înseamnă să disprețuiești acea persoană și să îi vrei răul, atunci nu, dacă e vorba să ai o ușoară frustrare că iubirea nu e reciprocă, cam da.

Deci în cazul meu aș putea spune că, cam da big grin

| Andrei200202 a răspuns:

Cum poți sa ai 2 sentimente contradictorii în același timp? Cum definești iubirea si cum definești ura? Poate aveai doar un sentiment de incertitudine.