| BlueSquare a întrebat:

Poti sa iubesti si sa urasti o persoana in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
| JeSuisAnonyme a răspuns:

Din pacate, e posibil. Zic "din pacate" deoarece ura ce o porti unei persoane care totusi o iubesti e confuza si grea.
Iubirea, zic eu e cel mai complex si frumos sentiment. Ea te face fericit, implinit si mandru. Insa ura e ceva ce sta in calea fericirii tale.
Daca vrei sa scapi de ura, incearca sa vezi partile bune si sa uiti de cele rele. Nimeni nu e perfect. Daca te face sa te simti mai bine iubirea mereu invinge (cel putin asa se spune) deci asta inseamna ca ura e prea mica in comparatie cu iubirea. happy

6 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Da, in curand o sa auzi voci si o sa vezi persoane care nu mai exista! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| didii5 a răspuns:

Da poti! straight face

| Love4Corina a răspuns:

Nu! Cand iubesti o persoana, nu ii poti purta ura!
Cel mai probabil esti nemultumit/dezamagit de ceva ce a facut sau de o particica din caracterul acelei persoane... dar cu siguranta nu o urasti happy

| Tigrul15 a răspuns:

Nu cred. happy

| asist9 a răspuns:

Nu se poate. Poti sa faci doar un singur lucru. Drept dovada nu poti spune ca iubesti pe cineva mai putin decat prima oara,