| Beatrice93 a întrebat:

Poţi ramane gravida daca iese sperma la capatul prezervativului? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa ramai insarcinata numai in situatia in care actul sexual este intretinut in una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE si intentionat sau din neglijenta sperma ajunge in vagin.
Daca prezervativul folosit are marimea potrivita pe grosimea penisului si dupa montare prezervativul sta perfect intins, fara cute sau incretituri si strange suficient de tare penisul, in acel caz este cu totul IMPOSIBIL ca sperma ejaculata in ''rezervor'' sa poata se ''urce'' printre pielea preputiului si prezervativ si chiar sa si treaca pe sub inelul de cauciuc ingrosat existent la capatul sau. Exista posibilitatea ca sperma sa se scurga din prezervativ si sa ajunga chiar si in vagin, insa acest lucru se poate intampla doar in situatia in care largimea prezervativului in comparatie cu grosimea penisului este (mult) mai mare. Sanatate!

| Beatrice93 explică (pentru corbulalbrosu):

Unde pot face un test de paternitate in timpul sarcinii? Multumesc!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Beatrice93):

In Romania exista mai multe centre specializate in aceasta activitate de determinare a paternitatii in perioada prenatala, prin metoda genetica cum ar fi : DNA Diagnostics Centre, zapmeta.ro, Institutul national de medicina legala (IML) Mina Minovici, etc.
https://dnacenter.com/romania/
http://www.scumc.ro/testul-de-paternitate/
Sanatate!

| Beatrice93 explică (pentru corbulalbrosu):

Va multumesc frumos!

| Beatrice93 explică (pentru corbulalbrosu):

Aveti idee cat cost la medicina legala testul? Am sunat la alte clinici si costa in jur de 60 70 de milioane... Multumesc!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Beatrice93):

Premier Health Screening : http://premierhealth.ro/test-paternitate-prenatal/
+40-762-684-184, fax+40-259-463-964 info@premierhealth.ro
Testul Nostru de Paternitate ADN acreditat complet, incluzându-l pe prezumtivul tată şi un copil, PRENATAL neinvaziv costa 5990 lei iar cel POSTNATAL costă numai 935 lei, rezultatele fiind disponibile în decurs de 5 zile lucrătoare din momentul in care probele ajung la laborator. Această taxă include toate cheltuielile şi acoperă kitul de testare ADN pentru prelevarea probelor, analiza şi raportul referitor la rezultate ( transmis electronic ). Odată ce aţi transmis comanda, kitul ADN vă va fi trimis prin curier rapid de la sediul nostru din Oradea. Kitul este foarte uşor de utilizat şi nu provoacă nici cea mai mică durere!

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Întrebarea e asta: din care capăt?
Că pe unul intră penisul iar pe celălalt nu iese nimicwinking

| Beatrice93 explică (pentru LPCTSTR):

Jos, unde sta strans!

| BravoJohn69 a răspuns:

Dacă sperma iese din prezervativ și are contact cu vaginul atunci exista mereu șanse sa ramai gravidă. Dar stai liniștită am un remediu bun, dacă bei benzina nu mai ai nicio șansă să rămâi gravidă