| SexyChick a întrebat:

Poti sa placi pe cineva daca nu ai vazut persoana respectiva in realitate? doar la webcam si ai vorbit cu ea pe mess si la telefon? eu cred ca plac un baiat pe care inca nu l-am vazut in realitate pentru ca suntem din orase diferite dar ma gandesc mereu la el...ne stim cam de 10 luni si tin la elstraight face momentan suntem certati si imi este dor de el...sad

Răspuns Câştigător
| andalu a răspuns:

Da. Poti sa placi si daca ai vb cu ea de un numar de ori suficient de mare astfel incat sa poti sa iti dai, in mare parte, seama despre cum gandeste,,, si ai vazut doar cateva poze (deci chiar fara sa o vezi si la webcam sau sa vb la tel).
Iti recomand, ca daca nu a fost un motiv serios de cearta, sa faci tu primul pas spre impacare, vei fi fericita cand vei relua discutiile cu el.

16 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Iti faci o idee, dar nu suficient. Ai putea sa nu-l placi fata in fata. Poate fi ceva la persoana lui ce nu suporti. Dar mie imi pare piedere de vreme... e greu de crezut ca nu ai intalnit pe cineva care sa-ti placa si sa fie mai aproape.

| Victoria a răspuns:

Poti sa-l placi, dar nu sa-l iubesti. E o mare diferenta.

| OanaG a răspuns:

Exista o atractie:X Mi se intampla si mie...

| smartalogu a răspuns:

Da

| andalu a răspuns:

Pai nu mi se pare ca ati fi certati,,, iar metoda de a va impaca (sau mai degraba de a relua legatura) este f simpla: intri si ii trimiti "love struck"(asa cum deduc ca obisnuiati) si il intrebi ce mai face si uite asa incepeti conversatia si totodata reluati si legatura. Cel mai bine in astfel de cazuri este sa fii sincera si sa ii spui si lui ce ne-ai spus noua,, ca iti e dor de el si i-ai simtit lipsa toata perioada in care nu ati mai dat niciunul niciun semn de viata!
mult succes si fericire!

| andalu a răspuns:

Pai atunci cel mai bine este, asa cum am zis, sa intrii tu pe mess sa il intrebi ce mai face cu scuze de rigoare ca nu ai mai vb cu el de atata din motive insirandu-i si lui daca nu toate, macar o parte din ceea ce ne-ai explicat si noua aici.Nu cred ca nu va intelege.Sunt sigura ca va fi ok happy

| Alice_6278 a răspuns:

Buna! sunt si eu in asa situatzie ca tine.pentru mine totul e posibil.nu stiu situatzia ta este putin mai complicata. daca esti sigura pe tine si chiar il placi cu adevarat trebuie sa asteptzi momentul cind il vei vedea.nu dispera daca acum esti certata cu el, daca el te place sau poate chiar te iubeste cu adevarat va reveni la tine deoarece poate va este sortit impreuna.nu uita fii mereu sigura pe tine lupta si nu lasa totul balta.nu importa la ce distanta sunteti mica sau mare. ceea ce importa este ca intre voi se leaga o prietenie strinsa(o prietenie fara sfirshit).:*

| SexyChick explică:

@alecor
nu am mai vorbit cam de o luna si ieri am intrat pe mess si a pus ":X

| SexyChick explică:

@alecor

nu am mai vorbit cam de o luna si ieri am intrat pe mess si a pus ":X" si eu am pus ":*" si el a zis "nu ma mai iubesti a?straight face " si eu i'am raspuns "ba da dar am desule pe cap" si asta a fost toata conversatia straight face apoi eu am iesit... vreau sa ma impac cu el dar nu stiu cum sigh straight face

| SexyChick explică:

@yulissa imi e dor si sa vorbesc cu el la telefonsad noi ne-am certat dintr-un motiv destul de stupid straight face el a auzit de la o fata ca am fost eu in bucuresti fara sa il anunt si am stat o zi si nu l-am sunat sa ma intalnesc cu el. dar nu e adevarat eu nu am mai fost in bucuresti si el a crezut-o pe aia pentru ca mai multi i-au zis ca am foststraight face [aia nu ma suporta] si a zis ca l-am mintit si bla bla... si ne-am certat si ma pusese pe offline o vreme oh go on apoi tot el a intrat pe mine sa ma intrebe "ce mai fac" dar nu eram eu la pc si a vorbit varamea cu el... apoi eu nu am avut timp de ctv saptamani net si de aia nu am mai vorbittongue dar mi-a dar un msg sa ma intrebe ce mai fac dar nu am avut credit sa ii raspund oh go on [sper ca nu v-am plictisit laughing]

| myworldis5784 a răspuns:

Pai se intimpla ca asa oameni sa fie foarte fericiti, am o amica si ea s-a cunoscut cu un baiat pe mess si acum sunt impreuna, doresc sa se casatoreasca.asa ca exista sanse mari saplaci pe cineva asa.bafta

| AnAiLuI a răspuns:

Pe mess toate vrajelile sunt ieftine...hee hee eu una nu as sta cu nimeni pe mess adica vb atat dar alta e sa te int cu pers respectiva sa o saruti etc, ma int tu pe minewinking dar poti sa placi pe cineva daca l`ai vz la webcam poze etc dar nu poti sa zici ca il iubesti ca ti la el trebuie sa te int fata`n fata cu el sa-i vezi gesturile sa-l vezi pe el in realitate eu asa zic big grin app cum sa-ti fie dor de el daca nu l`ai vz niciodata in realitate poate tie dor de zilele in care vb cu el pe mess continuu.winkingdaca vrea intr-adevar sa stea cu tine sa vina frate la tine nu conteaza ca sunteti din orase diferite de exp prietenul meu este din bucuresti eu din tgv sh sunt multi km si tot vine in fiecare seara la mine :Xmult succes dar eu zic ca mai bine sa-ti gasesti un prieten de la tine din oras sa te iubeasca sh sa fie aproape de tine in fiecare zii :* o zii bunahappy

| legallyblonde a răspuns:

Da, poti sa placi, poti sa placi un astfel de baiat chiar mai mult decat ai putea pe cineva pe care il cunosti in realitate. Pentru ca vorbind cu el doar pe mess si la telefon, iti creezi o imagine a unui baiat perfect, exact asa cum ai vrea tu sa fie. Eu am fost intr-o situatie si mai complicata, pentru ca nici macar nu stiam cum arata acel baiat, si cu toate astea ma indragostisem de el, de felul in care vorbea, imi imaginam cum arata si cum e vocea lui. Incearca sa te impaci cu el si fa tot posibilul sa va intalniti - numai asa vei sti daca intr-adevar esti indragostita de el.

| ////////////// a răspuns:

Stii acelasi lucru acum e la mine, dar sa stii ca deodata nu-i realitate, dar mai apoi afli ce reprezinta persoana, daca o vezi cunosti si totul revine la normal, si trecutul ramine o poveste care le-o vei spune copiilor tai, dar oricum fii precauta ok. bafta si curaj

| madalinutza a răspuns:

Da:X
multi s-au cunoscut asa:X
si cu ajutorul internetului iti gasesti jumatateahappy
multi s-au cunoscut pe messenger si sunt impreunabig grin
deci nu esti singurahappy
incearca sa te impaci cu el si sa va cunoastetzi mai binebig grin
bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate daca a pus love struck, vrea si el sa va impacati si nu-i place ca sunteti certatibig grin si poate ii este chiar dor de tine tongue
@BarbieGirl, poate sa-l si iubeasca nu doar sa-l placa, desi e o diferenta intre astea.doar trebuie sa ai grija ca e un baiat de incredere si care te respecta big grin