| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa ramai insarcinata daca nu a ejaculat in tine si daca a fost pentru prima data? raspuns vreau si eu

Răspuns Câştigător
| Apollometheus a răspuns:

Cristiana, in timpul contactului sexual, sistemul reproducator al barbatului elibereaza testosteron care provine tot din testicule dar mentionez: daca canalul lui este curat, adica nu s-a masturbat inainte sau chiar si daca a urinat, nu ai de ce sa te procupi, testosteronul (lubrifiantul natural) nu contine spermatozoizi. Daca nu a terminat in tine, eu zic sa nu te procupi. Totusi, data viitoare scapa de emotiile astea si protejaza-te! Mult succes in viitoarele activitatiwinking

| LolaAlina a răspuns (pentru Apollometheus):

De lichid seminal ai auzit?

| Apollometheus a răspuns (pentru LolaAlina):

Desigur ca am auzit, intrebarea aici este: tu ai auzit CE ESTE lichidul seminal? Daca nu ai auzit, iti voi spune eu: lichidul seminal este mucoasa in care "inoata" spermatozoizii sau sperma, cum vrei tu sa-i zici. Lichidul seminal in sine, nu poate fertiliza ovulul dar cele doua (lichidul seminal si spermatozoizii) nu pot fi separate decat in laborator. Asadar, draga mea, lichidul seminal are caracter irelevant in problema de fata intrucat barbatul nu a ejaculat in femeie. O seara placuta!

9 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Sunt sanse mici, tot ce conteaza este sa nu fie nici un fel de urma de sperma in zona ta vaginala. Chiar daca a fost pentru prima data, nu conteaza, aveti grija si mai bine spune-i iubitului tau sa poarte protectie, chiar daca se crede mare expert, e mai bine sa fiti siguri si protejati.

| katy a răspuns:

Fiind neprotejat mereu exista risc din cauza lichidului spermal care contine spermatozooizi. daca actul nu e trecut de 72 de ore mergi la farmacie si ia-ti postinor 2, citeste bine prospectul pastilelor, apoi ai grija pe viitor.bineinteles ca daca esti norocoasa e posibil ca si neprotejat sa nu fi ramas dar mereu exista acest risc de a ramane

| Tania a răspuns:

Pai nu ai cum,iar cat despre acel lichid, daca baiatul nu are vreo problema cu ejacuarea si se controleaza, atunci nu ai cum sa fi.

| catalin188 a răspuns:

Da si da
in timpu actului sexol barbatu produce lichidul seminal care contine urme de sperman
daca a fost pentru prima ora poti ramana
sun sanse mici fa un test de sarcina dupa o saptama 2

| RuxiiRawrr a răspuns:

Daca tu sau el sunteti siguri 100% ca nici macar o picatura cat un varf de ac nu a ejaculat, atunci asa e.
Incearca sa faci un test de sarcina.Pe viitor folositi prezervative.
Sper ca te-am ajutat.Pa,pa.

| roxandica a răspuns:

Am 17 ani si am facut-o prima data, nu ne-am protejat, dar prietenul meu ii sigur ca nu ejecuat in mine, care este probabilitatea sa ramin insarcinata? va rog ajutati-ma

| Caludya a răspuns (pentru roxandica):

Nu e posibil sa ramai insarcinata tongue