| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Daca esti virgina am auzit ca te doare cand ti`o baga prima data si este cu prezervativ. asa ca daca penetrarea adica. mai pe romaneste laughing ti`o baga prima data[20 sec] fara prezervativ apoi cu, este vreun risc sa ramai insarcinata?

avand in vedere ca nici nu a ejaculat in tine.

funda:*:*happy

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta este o prostie inventata de baietii smecheri si nepasatori ca sa prosteasca fete ignorante si credule. DE fapt, deyvirginarea este mult mult mai putin dureroasa daca se foloseste preyervativ si lubrifiant de la farmacie, si orice cuplu normal face asta. In plus, daca nu folositi prezervativ, chiar pentru 20 de secunde exista risc respectabil de sarcina (maxim la dezvirginare) si risc maxim de transmitere a bolilor transmisibile sexual (ca sa nu existe riscuri, partenerii trebuie sa-si faca anlizele minim obligatorii: HIV, virus hepatitic B si C, plus HPV repetat cel care a mai avut activitate sexuala).

| MMihai a răspuns:

Este mai bine să nu riști, iar deflorarea trebuie făcută când ești în protecție biologică!
Înainte să faci sex să înveți despre toate metodele de evitare, ale unei sarcini nedorite!

| lolly a răspuns:

Daca nu ejaculeaza nu.

| fabiola a răspuns:

Atata vreme cat nu folosesti prezervativul, riscuri sunt destule! Nu conteaza timpul si protectia o faci si pentru a preveni trasmiterea unor boli!

| liviu42 a răspuns:

Mai fata vad ca esti disperata tropaie rau hormoni in tine si arzi de nerabdare sa o faci. Cu sau fara prezervativ tot este o mica durere sau mai mare in functie de cat de dotat este barbatul si cum ti se mai spune daca este umeda, lubrefiata, excitata o sa fie mai bine deoarece sex pe uscat este dureros si virgina si ne virgina. Acum de alta parte daca barbatul are ceva experiente anterioare la dezverginat si ceva experientza a face sex a-r fi mai bine, daca nu are ai toate sansele daca nu pune prezervativ sa termine inainte sa te rezolve pe tine de dezverginat si asta din cauza excitatiei marite si lipsa experientza, Asa ca poate iti iese un bebe doar inceputa si neterminata""

| Ellenna a răspuns:

Nu toate fetele simt aceeasi durere. Depinde. de organism, nu stiu tongue daca folosesti un prezervativ de calitate se poate diminua durerea (nu cu mult, dar se poate ) si daca esti destul de excitata happy Asa ca. incepe-ti cu joculete smug si terminati cu prezervativ tongue Daca vrei sa o faceti, nimeni nu va poate opri happy.

| XK a răspuns:

Mai bine foloseste prezervative cu extra lubrifiantwinking o-sa alunece mai bine, deci durere mai mica; dar nu uita de preludiuwinking

| NinaY a răspuns:

Nu ai cum sa ramai in 20 sec mai ales daca nu a ejaculat in tine happy Oricum, cel mai bine am folosi toate prezervativ!

| Phaey a răspuns:

Bai, acum doare, cum o dai, cum o sucesti. Depinde de gradul de lubrifiere (adiCA CAt de uda esti, pai pe romaneste, cum spui tu). Cu cat vaginul e mai lubrifiat, cu atat doare mai putin, DA' TOT DOARE.
Si e riscant sa incerci fara prezervativ. Inainte de ejacularea propriu-zisa, penisul secreta o substanta ce contine spermatozoizi.
Acu' tu decizi ce vrei sa faci.
Oricum, indemnul meu ar fi "Keep it safe!winking" Decat daca vrei puradei ^_^

| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Si cu prezervativ si fara prezervativ e aceeasi durere; depinde numai de preludiul facut de el si mai ales sa nu te chinuie; nu ramai insarcinata daca nu ejaculeaza in tine

| hummer24 a răspuns:

Andreea habar nu am ce sa zic, ar trebui sa incercam odata si noiwinking

| AvrilLivigne a răspuns:

Nu nu are cum sa ramai insarcinata atata timp cat sperma lui nu o ajuns acolo unde trebe.nu ramai asa usor insarcinata
Funda:X?