| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand faci sex prima data cu o persoana si nu folosesti prezervativ... poti sa ramai insarcinata... daca baiatul nu a ejaculat in tine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne ce intrebare puerila. Iata alta demonstratie ca nu va invata nimic la scoala, dar nici parintii nu v-ar invata. Voi fetele parca citeati reviste genu Cool girl Bravo Girl Mega Girl si Hyper girl...daca nici alea nu va invata nimic atunci situatia e tristahappy Raspunsul la intrebarea ta este: DA, bineinteles ca poti sa ramai insarcinata! De ce ai vrea sa faci sex prima data fara prezervativ, pentru ca asa te-a fraierit baiatu? De ce ai vrea ca prima data sa faci sex...si nu dragoste...dar de unde sa inveti si despre asta... Poti sa ramai insarcinata foarte usor si prima data si a mia oara, nu te increde in metode nesigure gen calendar sau etc, e de baza prezervativul! normal ca nu ofera siguranta 100%, dar e de baza! Si nu sarcina este singura chestie la care tre sa te gandesti cand iti trece prin cap sa faci sex fara prezervativ, ci si bolile cu transmitere sexuala...dar..de unde sa inveti si despre asta... okidoki. spor!

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti sa ramai insarcinata chiar daca baiatul nu a ejaculat. Riscul e variabil, de la 5 pana pe la 30 la suta, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai.

| monyk a răspuns:

Buna, da este posibil...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da.

| Cryssy a răspuns:

Da.se poate. Ar fi mai bine daca ar folosi prezervativ.winking

| rozalia25 a răspuns:

Sansele sunt mici dar sunt...baietii au si ei secretie ca si fetele cand sunt excitati si secretia poate contine spermatozoizi. Poti afla daca esti sau nu gravida facand un test de sarcina la 2 saptamani dupa ce s-a intamplat. Sfatul meu: daca e pozitiv nu fa avort, e periculos la varsta ta.

| rebelutza4u a răspuns:

Da poti sa ramai deoarece au secretie si poate contine spermatozoizi. Te sfatuiesc sa folosesti prezervativul este mult mai sigur. big grin

| utzuman2006 a răspuns:

Da, poti, iar riscurile sunt chiar destul de mari...lipsa coordonarilor dintre parteneri poate provoca mici accidente care duc la neplaceri mari. Nu uita ca e suficient un singur strop de sperma pentru a ramane insarcinata, sa nu mai spunem ca intr-adevar secretiile seminale ale barbatilor contin un insemnat numar de spermatozoizi.
Si folosirea prezervativului este recomandata si pentru a te proteja de alte neplaceri...cum ar fiu asa nulitele BTS ( Boli cu transmitere sexuala ).
Sa fi iubita!

| dianka_4861 a răspuns:

Da poti...

| iuddavali a răspuns:

Intotdeauna exista o sansa sau o eroare. depinde ce sens vrei sa iei. normal ca se poate http://stirist.com/poti-ramane-insarcinata-daca-faci-sex-cu-prezervativ/ desi unii ar spune ca sunt mici sansele, ele totusi exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne ce intrebare puerila. Iata alta demonstratie ca nu va invata nimic la scoala, dar nici parintii nu v-ar invata. Voi fetele parca citeati reviste genu Cool girl Bravo Girl Mega Girl si Hyper girl... daca nici alea nu va invata nimic atunci situatia e tristahappy Raspunsul la intrebarea ta este: DA, bineinteles ca poti sa ramai insarcinata! De ce ai vrea sa faci sex prima data fara prezervativ, pentru ca asa te-a fraierit baiatu? De ce ai vrea ca prima data sa faci sex...si nu dragoste... dar de unde sa inveti si despre asta... Poti sa ramai insarcinata foarte usor si prima data si a mia oara, nu te increde in metode nesigure gen calendar sau etc, e de baza prezervativul! normal ca nu ofera siguranta 100%, dar e de baza! Si nu sarcina este singura chestie la care trebuie sa te gandesti cand iti trece prin cap sa faci sex fara prezervativ, ci si bolile cu transmitere sexuala...dar.de unde sa inveti si despre asta... okidoki. spor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne ce intrebare puerila. Iata alta demonstratie ca nu va invata nimic la scoala, dar nici parintii nu v-ar invata. Voi fetele parca citeati reviste genu Cool girl Bravo Girl Mega Girl si Hyper girl...daca nici alea nu va invata nimic atunci situatia e tristahappy Raspunsul la intrebarea ta este: DA, bineinteles ca poti sa ramai insarcinata! De ce ai vrea sa faci sex prima data fara prezervativ, pentru ca asa te-a fraierit baiatu? De ce ai vrea ca prima data sa faci sex...si nu dragoste...dar de unde sa inveti si despre asta... Poti sa ramai insarcinata foarte usor si prima data si a mia oara, nu te increde in metode nesigure gen calendar sau etc, e de baza prezervativul! normal ca nu ofera siguranta 100%, dar e de baza! Si nu sarcina este singura chestie la care tre sa te gandesti cand iti trece prin cap sa faci sex fara prezervativ, ci si bolile cu transmitere sexuala...dar..de unde sa inveti si despre asta... okidoki. spor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu poti ramane...sansele sunt extrem de mici... dar ca sa nu mai stai cu teama in suflet fa un test de sarcina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din pacate uneori se poate pentru ca spermatoizii sunt foarte jucausi. oricum e bine de facut un test pentru linistea sufleteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate dar acum depinde in ce "loc" aejaculat... fa un test e cel mai bine si alta data fa-o cu cap...bafta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratilor cum adica un test pentru linistea sufleteasca...adica *** sa stea 2 saptamani ca sa afle ca e gravida? nu putea sa ia macar pilula de a-2a zi? desi si aia e periculoasa ...ma rog.foloseste prezervativul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da poti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da draga e posibil sa ramii insarcinata.findca spermatozoiizii sunt la nr foarte rapizi.nici nu te astepti si el deja poate sa fie pe loc.asaka fii mai atenta si foloseste prezervativ.ok.succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca asa da misa intimpla pe-la 17 la ziua de nastere a unui prieten... Apoi a fost totul bine am cumparat pastile si astai tot...

| gogu007 a răspuns:

Da deoarece si lichidul acela transparent pe care il au baietii inainte de ejaclulare poate sa contina spermatozoizi...asa ca fai un test de sarcina si fii cu ochii in 4...

| anonimmmmat a răspuns:

Daca baiatul e sigur sigur ca nu a ejaculat in tine...thinking nujt. totusi. daca a fost numai o pikatura poti ramane. sansele sunt foarte mici orkum...u ai grija sa folosesti prezervativ de acum.