| anonim_4396 a întrebat:

Poți sa ramani însărcinată dacă faci sex in a 4 a zi de menstruație?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Sunt sanse, dar depinde de perioada fertila pe care numai tu o poti calcula.
https://americanpregnancy.org/......ur-period/

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! In general nu, însă au fost cazuri in care da, s-a ajuns la o sarcină. Părerea mea este ca daca doriti neaparat un act sexual fara prezervativ in timpul menstruatiei, sa folositi metoda retragerii, însă băiatul sa fie foaaarte calculat.
Apoi, sunt riscurile de infecții, deoarece prin menstruatie se elimină "toxinele" din corp.

| User2283949 a răspuns:

Eu am făcut sex in timpul menstruației și n-am rămas insarcinata acum depinde de femeie