| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa ramii gravida daca nu a dat drumul in tine, dar de la acel lichid?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, poți rămâne și din lichidul preejaculator pentru că și în el sunt spermatozoizi suficienți cât să fecundeze ovulul. Mai este cunosc ca „picătura fericirii". Metoda de ferit se numește coit întrerupt.
Șansele sunt extrem de mici dacă nu te afli în perioada de ovulație.
Alege prezervativul.
Pa, pa.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Deşi riscurile nu sunt atât de mari ca în cazul propriu-zis, există câteva şanse. Acel lichid se numeşte preejaculator şi conţine şi el spermatozoizi, de aceea "retragerea" nu este deloc recomandată ca măsura contraceptivă.

| elasexygagica a răspuns:

Da sh de la lichidu seminal poti ramane insarcinatasad asa ca mai bine foloseste prezervativ:love strucklove strucklove struck

| foxi a răspuns:

Sigur.da!

| bebelotz a răspuns:

Sincer am auzit ca ca da poti sa ramai dar oricum cica procentele sunt mai mici daca el nu si-a dat drumul in tine. Oricum succes sa fie cu vrei tu.

| robby212 a răspuns:

Numai daca, adica mici sanse da se poate...