| theodorxxh a întrebat:

Poti scăpa de fimoză fara operatie? Fiti seriosi vă rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar pentru asta mergi cât mai repede la medic

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza ca in cazul a circa 80 - 85% din numarul total al baietilor care au avut afectat penisul de boala numita fimoza, problema s-a rezolvat acasa prin exercitii de largire a deschiderii preputiului cu ajutorul a 2 degete, sau prin folosirea inelelor special create si produse in acest scop :
INELE FOLOSITE PENTRU LARGIREA DESCHIDERII PREPUTIULUI
https://www.youtube.com/watch?v=2FW-sALC-2g
Doar in cazul unui procent de circa 10-15% de fimoza prea grava sau severa adica fimoza clasificata ca fiind de gradul (3) si 4, se poate elimina/indeparta prin interventie medicala/chirurgicala.

| theodorxxh explică:

Foarte amuzant, am ras