| Ionutz2011 a întrebat:

Povestea mea a inceput cu un an jumate in urma, am intalnit o fata.Eu am 18 ani iar ea 17! Ne-am combinat, am inceput sa punem suflet (sau doar am pus suflet) ...Am trecut prin multe amandoi, am stat impreuna, a ramas insarcinata (a facut avort), iar acum doua saptamani mi-a spus clar ca numai vrea sa fie cu mine. Timp de doua saptamani nu ma cautat, nici eu nu am cautato.Azi am decis sa ma duc pe la ea .BUN.Am sunat'o i-am zis daca pot sa trec pe la ea, a zis ca da. M-am dus la ea fericit, crezand ca o sa ma impac cu ea.Tragic,vorbea prin mesaj cu noul ei iubit! Mi-a cazut cerul in cap. Mi-a spus ca nu ma mai iubeste, ca simte pentru baiatu asta ceva si chestii dureroase.Nu are cum sa fie cu el de mult timp, pentru ca inainte sa ne despartim noi petreceam tooot timpul impreuna. Din 24 de ore noi 12 eram impreuna. Vreau sa o uit. O idee, o solutie? Zi de zi ies cu prietenii chestii, dar parca lipseste ea.

7 răspunsuri:
| LittleDrop a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru tine. Daca tii la ea si daca consideri ca si ea tine la tine cat de cat incearca sa o recuceresti, totusi, ati trecut prin atatea impreuna.
Daca nu, nu te mai gandi la ea, la 18 ani ori esti in clasa a12a si ai bacu [deci concentreaza`ti atentia spre bac si admitere] ori esti deja in primul an de facultate. si iarasi indreapta`ti atentia spre invatat si chestii de astea. Gaseste`ti un nou hobby, incepe sa practici un sport care te atrage. Sau incepe sa citaesti carti/privesti seriale. orice iti tine mintea ocupata.

Multa bafta! happy

| sorinL1 a răspuns:

Socializeaza cu alte fete. Nu te mai baga in chestii serioase o perioada si incearca sa te bucuri de viata. E mai bine asa decat sa stai intr-o relatie trasa de par unde numai tu pui suflet si ea se gandeste la altu.

| BananaUcigasa a răspuns:

Combinate cu alta...

| Georgiana_5221 a răspuns:

Ca sa nu te gandesti deloc la ea ar trebui sa ai tot timpul cevade facut sau sa stai cu prieteni dar sa nu stai degeaba ca atubci sigur te vei gandila ea. Sper ca te-am ajutat!

| Symonutzu a răspuns:

Hmmm nu cred sa o poti uita, unica rezolvare lupta sa o intorci inapoi.

| AdeLLika a răspuns:

Daa Ft tragic. Nu te gandi deloc la Ea Si Cred Ca O Sata Ajute.

| Ionutz2011 explică:

Sa o intorc inapoi numai vreau! STOP,ei nu ii pasa de relatie,nu ma cauta, e cu altu, side 5-6 luni doar eu mai tin relatia in picoare, pentru ea este fix zero! Voi incerca sa tin cont de solutiile voastre si cu greu poate voi reusii