| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea.Am nevoie de sfaturile voastre!
El un baiat de 16 ani si eu de 14 ani.Ne cunosteam de citva ani eram prieteni, dar vorbeam foarte rar.La inceputul anului 2012 am inceput a vorbi tot mai des, dar eu ma intilneam cu un baiat de 13 ani. Vorbeam aproape in fiecare seara.Intr-o seara mi-a spus ca ma simpatizeaza.Pe zii ce trecea el mai tare imi atragea atentia, pina cind intr-o zii m-am indragotit de el, dar prietenul meu nu stia! Am hotarit ca nu mai are rost sa ma mai intilnesc cu prietenul meu si ca il iubesc pe el..Atunci am luat decizia si l-am ales pe el.Am inceput sa ne intalnim pe 16 martie 2012, cind m-a invitat la cafenea..Totul a mers foarte bine, pe unde ne certam, dar stiam ca unul fara altul nu puteam..Situatia dintre noi a devenit tot mai rea de cind el a plecat din sat la invatat in orash.Pe zi ce trecea ii vedeam indiferenta lui fata de mine.Ne vedeam in fiecare vinere si simbata..Citeodata nu ne vedeam si 2 saptamini.Pe data de 30 ianuarie el a venit in sat dar el am plecat la orash..Cind am venit acasa in sat de la oras era totul fooarte bine imi spunea ca ii este dor.In seara de 1 ianuarie m-a sunat si mi-a spus ca pleaca cu prieteni la disco, dar pe mine nu m-a invitat...Nu m-am intristat, am lasat asa..Peste citeva ora il tot sunam intr-una dar el nu raspundea.Cind mi-a raspuns eu in lacrimi i-am spus ca nu mai vreau sa fiu cu el, pentru ca prea mult sufeream cind vedeam indiferenta lui.el doar mi-a raspuns cu un Dupa aceea am sunat-o pe prietena prietenul lui cel mai bun..Am intrebat-o ce face si unde-i.Ea mi-a spus ca este la disco cu verisoarele sale.Eu am intrebat-o daca nu l-a vazut pe prietenul meu iar ea mi-a spus ca nu.Atunci l-am sunat pe el si l-am intrebat unde-i si el a spus ca este la disco dar in alt sat.Atunci eu am sunat-o pe prietena prietenului lui si i-am cerut scuze pentru ca am intrebat-o cu un ton agresiv.Peste vreo ora, ma suna el si imi spune ca vrea sa ne vedem si sa isi ceara scuze, l-am acceptat ..intre acel timp m-a sunat ea( prietena prietenului lui)Ea mi-a spus ca s-a despartit de prietenul ei, si ca m-a mintit.Am intrebat-o cu cea m-a mintit si ea mi-a spus ca prietenul meu este cu alta si el a rugat-o sa nu imi spuna! Eu nu am crezut-o, dar ea mi-a spus sa es din casa sa vad cu ochi mei..Am iesit si indradevar am vazut cu ochi meu cum o imbratisa pe alta..Atunci cind i-am vazut, am tacut si am fugit plingind.el m-a ajuns din urma si s-a cerut scuze! Eu nu l-am iertat.El m-a rugat sa il las citeva zile sa imi arate ca regreta de ceea ce a facut si ca ma iubeste.L-am lasat o saptamana mi-a aratat in toate modurile ca ma iubeste aproape ca il credeam.Deci am continuat mai departe sa ne intalnim. Peste 2 saptamini.El m-a facut sa ii promit ceva si el mi-a spus ca daca nu fac promisiunea nu vorbeste cu mine o saptamana si asta va insemna ca nu il iubesc.Deci aveam de gind sa fac promisiunea, dar nu am facut-o pentru ca nu sa primit..Atunci el s-a suparat.Nu a vorbit cu mine 2 zile si in aceste 2 zile observam ca ii place de alta.Nu puteam sa il las sa se indragosteasca de alta pentru ca stiam ca o face sa ma faca geloasa.Atunci eu, ca sa ii atrag atentia si sa inteleaga indradevar ca mai sunt si eu pe lume.L-am sunat si i-am spus ca ma omor.Atunci el a ramas uimit si cu orice pret a incercat sa ma opreasca..Shi m-a oprit.A doua zi 16 ianuarie 2013 cind implineam 10 luni.m-a sunat si mi-a spus ca cineva i-a spus mamei lui ca am vrut sa ma omor! De acest fapt mamei sale nu i-a placut si ea i-a spus sa se desparte de mine.El mi-a promis ca ma va sunat de 17 ianuarie 2013.Shi nu ma mai sunat. Astazi este deja 2 februarie si eu nu am mai vorbit cu el de atunci, doar aud de la prieteni tot ce face el..Shi deci am auzit asa :Ca el se intilneste deja cu alta,ca intr-adevar mama lui i-a spus sa ma lese in pace, sa ne despartim.A mai spus ca va vorbi cu mine, pe 15 februarie.Deci nu stiu ce sa fac. chiar daca intr-adevar va vorbi cu mine pe 15 februarie stiu precis ca voi vorbi cu el.Dar nu stiu ce sa ii spun si ce sa fac.Toti imi spun sa il uit ca nu merita.Dar nu pot uita de el.Deci da-mi citeva sfaturi ce sa fac? Sa vorbesc cu el cind ar vrea sa vorbim? sau sa-l ignor? ce sa ii zic?! Dau fundita:*:*

21 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Ignora-l, nu te merita. Doar isi bate joc de tine, asa cum fac toti baietii. Lasa-l cu tarfele lui si tu vezi-ti de viata.

| Azµre a răspuns (pentru Aleqa):

Corect. La aceeași concluzie am ajuns și eu. O pierdere de timp pentru ea!

| didi19981004 a răspuns:

Gandeste`te ca daca il placi mult, trebuie sa incerci sa continui o discutie cu el, poate daca il ignori iti vei face rau si tie in cazul in care il placi mult.Incearca,nu ai nimic de pierdut, vorbiti si poate ajungeti la o decizie.

| Z6 a răspuns:

Hmm, cimplicat.
Este cam imatur, nu stie ce vrea, ba cu tine, ba cu alta. insa daca chiar te iubeste va mai da un semn de viata, si iti va cere sa va impacati cu siguranta! E foarte prostesc ceea ce ai facut. ai cerut atentie spunand ca te omori, poate te-a etichetat ca fiind o nebuna.

| Z6 a răspuns (pentru Z6):

Complicat *

| hhhapciuuu a răspuns:

Las-o balta happy da-i pace, si vezi-ti de scoala, ca o sa te lovesti de situatii si mai grele cand mai cresti

| Aleqa a răspuns (pentru Azµre):

Si nu doar pentru ea. Pentru toate fetele care patesc asa.

| Azµre a răspuns (pentru Aleqa):

Corect.

| Neverstone a răspuns (pentru hhhapciuuu):

Ai Dreptate o sa faca sex pana la urma daca iubeste atat de mult incat este instare sa faca orice si dupa aia o sa ia note mici lipseste de la ore si nici macar majora nu este.

| ALex_Alex_1995_FnVL a răspuns:

Incearca, sai oferi cea ce vrea(sex), si vorbeste cu el serios, baieti ofera dragoste afectiune in schimbul sexului, iar fetele ofera sex, pentru dragoste si afectiune ( la adolescenta), daca nu vrea nici asa, uital, dar pentru un moment incearca sa vorbesti cu alti baieti, sa-l faci gelos, bafta!:*

| answers98 a răspuns:

Din experienta mea de baiat isi bate joc de tine!
Lasa-l pe idiot in pace!
P.S. Ploiesteanca?

| Saphir100 a răspuns:

Nu il ierta! Nu merita! Dca te-a inselat o data crezi ca nu ar faceo din nou? Daca vrei sa suferi mai mult mai da-i o sansa dar nu ar merita!

| AnneMarie78 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa faci compromisuir pentru el, si din cate se vede nu te apreciaza. El dupa ceva timp isi va da seama ca te.a pierdut, dar nu va recunoaste si plus ca si tu o sa ai pe altcineva.Esti fata ..nu merita un baiat lacrimile tale.Indiferenta il va durea enorm de mult, asculta.ma pentru ca nu te cunosc indeajuns sa iti dau un sfat gresit:*

| AnneMarie78 a răspuns:

Uite id'ul meu deea_andreea7678, baga-l te rog sa vorbim:*

| IngerCazator a răspuns:

Cel mai bine ar fi sal ignori! Pt ca tu suferi iar el nu da nici doi bani pe tine! Daca tear iubi cu adevarat ar incerca sa vb cu tine sa va impacati! Nu fi prostuta [fara suparare] Si o sa vezi daca tu o sal ignori si o sa-ti faci alt prieten el o sa vrea din nou sa fie cu tine. Asa fac aproape toti baietii! Eu am fos cu un baiat care m-a parasit pentru alta fata iar cand a aflat ca mi-am facut alt prieten si de el nici nu ma intereseaza a inceput sa se bage in vorbe cu chestii de gen: cf? ma gandes la tine... as vrea sa ne impacam!
Nu te merita! Intr-un finat o sa-si dea el seama ca lipseste cineva de langa el si ca acea persoana esti tu, dar o sa fie prea tarziu! Cati baieti sunt in lumea asa... IGNORAL SI PUNCT!

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Mama apucate de scris romane, ca m-am plictisit de cand tot citesc.
sfatul meu este sa nul ierti ca nu mereta.si eu am 14 ani am avut ex cu fete mai mari si asa am patit si eu
daca esti in clasa a 7 pune mana pe invatat sa ai o medie mai mare ca la exzamen la anul sa nu-ti para rau ca ai avut media de la 5-8 mica si cu capacitatea mica o sati strice vitorul, lasa baieti si pune mana pe cartee ca mai e timp

| AlexOne5 a răspuns:

Lasa-l in pace ceva timp si daca el iti zice te iubesc etc. nu il baga in seama si dati seama daca chiar ii pasa de tine daca nu lasa-l si treci la altul... ca m-ai sunt baieti e lumea plina

| frumusica19 a răspuns:

Dac il iubesti du-te si spune-eu sau suna-l si dac spune ca si el te iubeste spun-i sa ii zica lu masa ca nu ai vrut sa te omori si ca a fost un test sa vezi daca el te iubeste

| apocalipsa25 a răspuns:

Da totusi el are 16 ani, el singur isi face viata persoanala da nu mama lui... chiar daca mama lui i-a zis sa se desparte de tine el nu trebuia so asculte totusi el nu-i copil mic mic la aceasta virsta el isi hotoraste cu cine sa aiba o relatie.Asta inseamna ca el nu te iubea cu adevarat. Deci el nu merita lacrimele tale.Tu esti draguta, frumoasa, esti o papushica nu suferi dupa el dar incearca sa-l uiti si apucate de invatzat.Cu singuranta asa ingeras de fetita isi va gasi alt prieten

| Ursuletsss a răspuns:

Va multumesc mult de tot, celora care mi-ati dat citeva sfaturi!
Va multumesc mult inca odata!

| DyaGiurgiu a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa-l ingnorii! LOGIC.
SUNT ATATIA BAIETI PE LUME!