| AnonimA a întrebat:

Pr meu pleaca peste 2 zile in spania o sa stea destul timp acolocryingcum sa il conving sa nu plececrying? mersi

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

N-ai cum...mai bine fi tare si increzatoare si sprijina-l in ceea ce vrea sa faca. Poate lui ii e mai greu decat iti e tie, spune-i ca-i vei fi alaturi.

3 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Eu am pierdut 4 prietene anul asta, au plecat in strainatate, daca reusesti sa l faci sa ramana sa mi spui si mie si sa ma inveti ce trebuie sa fac, ca pe viitor sa nu mai plece nicio prietena

| Ioana2518 a răspuns:

Si pr meu trebuia sa plece.insa i-am zis ca daca ma iubeste, ramane in Ro, si i-am zis ca dupa ce ne dsp nimeni si nimic nu-l mai tine in Ro si ca poate pleca. Dar atata timp cat suntem imp.Nu!

| Deea :x a răspuns:

Si prietenul meu a plecat in Anglia acum 4 luni straight face si vine de abia la iarna. In timpul asta, am vorbit pe mess, la telefon, iar timpul trece repede. Cu asa un "hop" ca sa zic, vezi care e nivelul relatiei voastre, pentru ca e nevoie de incredere maxima. Cat despre faptul de a-l convinge sa nu plece, nu stiu ce sa-ti zic, poate e nevioe neaparat, poate nu are de ales. Nu cred ca te-ar lasa asa, doar ca sa plece in vacanta sau mai stiu eu ce. Aveti grija kiss si daca va iubiti, o sa treceti cu bine si peste asta happy