| Condia a întrebat:

Heii :3. Am o prietena care a trecut acum clasa a 8a. Si peste cateva zile trebuie sa plece in Spania. Nu stie nici limba nimic. Am vrut sa o conving sa mai ramana un an aici, dar mama ei nu este de acord. Stiti cumva cum sunt oamenii, scolile, profesorii locurile din Spania? Si cat de repede poate invata limba? Si este dintr-o familie buna, adica are venituri bune ar putea sa ii bage meditator sau altceva. Multumesc :3

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La cati romani sunt acolo cred ca au si scoli in limba romana, iar limba spaniola nu e chiar atat de grea mai ales ca seamana cat de cat cu romana

| Daniel_Alex_1998 a răspuns:

Am o verisoara care a invatat limba spaniola de la telenovele deci cred ca e usoara de invatat! sper sa te fi ajutatwinking

| heartforareson a răspuns:

Sunt destul de bune şcoliile în Spania... limba o va învăţa repede deoarece nu e o limbă grea e destul de uşoară. Nu ai de unde ştii cum sunt oameni pentru că fiecare diferă dar cu siguranţă sunt paşnici şi sunt ca orice alţii, am nişte prieteni în Spania mai bine de 11 ani şi sunt foarte bine acolo, curaj o să îşi facă prieteni iar în privinţa limbei cu siguranţă în câteva luni o va învăţa deoarece nu diferă foarte mult de limba Română. Sper că te-am ajutat :*!