| 61n4 a întrebat:

Prea geloasa... ce sa fac sa nu mai fiu asa geloasa? am discutat de multe ori cu partenerul...si cu toate astea...nu pot. mi-a facut o neplacere la inceputul relatiei...si de atunci nu pot sa-mi stapanesc reactiile... uneori am impresia ca sunt si egoista ...mai ales ca sunt si foarte orgolioasa big grin

Răspuns Câştigător
| CevaNormal a răspuns:

Eiiiiiiiiii esti indragostita rau happy, asta e ceva normal, trebuie timp sa te deprinzi cu totul, nu-i nimic se va regla totul, dar numaidecat trebuie sa lasi de la tine...

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil dupa acea neplacere nu mai ai incredere in el si ti-ai pierdut respectul fata de partenerul tau. Sincer, chestiile astea nu prea se dreg. Daca dintr-o relatie a disparut respectul, relatia e pierduta pe veci. Mai bine va despartiti si iti gasesti un barbat pe care sa-l respecti si in care sa ai incredere deplina.

| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca ar trebui sa ai mai multa incredere in partenerul tau si sa nu mai ai atatea indoieli, comunica cat mai mult cu el, incearca sa nu mai fi asa, daca il iubesti atunci fa-o pentru tine si pentru el, pentru amandoi, asa e cel mai bine ca gelozia strica, a stricat, si va continua sa strice mereu relatiile, mai ales acea gelozie nefondata care se converteste intr-o obsesie...

| fabiola a răspuns:

Este foarte greu sa te schimbi si asta se va putea numai cu ajutorul lui, si in timp.

| madalicious a răspuns:

laughing) cat de bine m`ai descris si pe mine.laughing

cat despre sfat. ti-as recomanda sa nu mai fi asa geloasa mai bine intelege`l si pe el.

mira
| mira a răspuns:

Tu singura trebuie sa-ti impui sa te abtii de la manifestari de gelozie.Altfel,iti vei pierde partenerul.

| elyssa20 a răspuns:

Idem inutza, parca m-ai descris...big grin

| inna a răspuns:

Mama frate parca m-ai descris pe mine laughing.

| alessyca a răspuns:

Mie una mi se pare normal adica eu prin gelozie zic ca ii arati persoanei respective ca simti ceva pentru el...bine sa nu te intreci cu glumalaughing... iar daca zici ca ti-a facut nu stiu ce faza e normal ca tu acum nu stiu sa te simti mintitahappy. si lor le place cand ne vad geloase, mie imi spui, mor de draglaughing incearca sa te abtii la lucrurile minore mai ales in fata luibig grin

| daniela_1443 a răspuns:

Sincer tot asa eram si eu, simteam ca el vrea pe altcineva, ma suparam daca isi intorcea privirea si se uita in alta parte, ne certam mereu, dar acu totul este ok, mi-am dat seama ca am gresit enorm si cu toate astea acum suntem sot si sotie iar la anul avem progamata cununia religioasa.incearca sa te stapinesti, alintal mai mult, demonstreazai cal iubesti si mai lasa din origoliu. bafta

| gambler a răspuns:

Cand esti pe punctul de a face o faza pune-te in locul lui si gandeste-te cum te-ai simti tu sa fii tratata altfel... si incearca sa lasi de la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma atrag fetele geloase si orgolioase. tongue
Dar pana la un punct totusi cu gelozia. In schimb o fata mai putin orglioasa e plictisitoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce sa dam vina pe noi ca suntem geloase cand motivul este comportamentul lor, care adeseori lasa de dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal ca atunci cand partenerul ti'a gresit o data sa ai anumite reactii de genu... dar problema e ca mie nu mi-a gresit cu nimic, niciodata.si tot sunt geloasa...am incredere in el. dar problema e ca are o prietena foarte buna...de foarte multi ani...sunt ca fratii...si ciar daca nu i'am zis niciodata lui... mi'e cam teama ca intre ei ar putea fi mai mult, chiar daca niciodata nu mi-a dat un motiv sa banuiesc asta.sunt paranoica, asa'i?crying...Am citit cateva din sfaturile voastre... voi spuneti ca ar trebui s incercam sa avem mai multa incredere...sau mai stiu eu ce... dar problema e ca oricat asi incerca eu s imi impun lucru asta...nu potcrying(( dc?crying((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca intai sa afli mai multe despre partenerul tau si apoi trage concluzii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fi geloasa in special pentru baieti, pentru ca nu merita nimic, nici macar dragostea noastra nu merita.Nu ii da satisfactia aceasta...incearca o schimbare...mai bine arata-i ca nu iti pasa. Poate ca asa este mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga si eu am trecut prin asa ceva si trec si acum desi eu cu el suntem despartiti. dar eu inca il mai iubesc si mi-e frica ca poate mar inlocui ca alta crying dar sti cum e cand iubesty cu adevarat si aceea pers vede ca esti disperata dupa el. din contra si mai rau face adica asa is in general baieti in ziua de azi! Eu una m-am convins singura ...desi nas vrea sa fiu singura dar cred ca asa ar fi bine pentru mine o perioada. ce sa zic fiti tari si capu sus.Stiti vb aia o relatie se termina si chiar daca o ei de la inceput nu mai poate fi ca inainte...Sau o relatie se termina alta incepe. fiti tari si nu va lasati la baieti fiti mai rele incercati sa nu mai fie gelozie la mijloc ca gelozia strica totul! Va pup aveti grija de voi :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oauuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-a facut o neplacere la inceput ai motive pentru ca odata si odata iti mai greseste fiiiii geloasa pana numai poti daca te iubeste te face sa ai incredere in tine si in el...eu una sar in sus de gelozie imi vn sa imi strang prietenu de gattttt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci ca nu te interesiaza ca o sa reusesti sa nu mai fi geloasa si eu am reusit

| izabellaaxxel a răspuns:

Si eu sunt si nu stiu ce sa fac tot timpu am senzatia ca ma inseala dar nu e asa sadcrying

| izabellaaxxel a răspuns (pentru izabellaaxxel):

Mi-e frica sa nu ma insele sau sa nu ma lase doar ca is prea geloasa, pun multe intrebari ce ai facut azi cu cine ai fost etc il iubesc mult si vreau sa scap de gelozie ca stiu ca e ca mine si nu ma inseala dar tot senzatia aia o am e scorpion ca si mine in aceeasi luna si zi ne-am cunoscut is de 2 ani cu el si il cunosc nu ar face asa ceva dar nu mai suport sa fiu geloasa si eu prima oara am vazut-o pe una ca l-a luat de dupa gat soar din gluma si de atunci is geloasa nu imi place sa stee cu fete sau sa vb cu ele nici sa lucre cu ele sad

| izabellaaxxel a răspuns (pentru izabellaaxxel):

Aia era de la el la lucru si a facut o gluma si el dupa aia i-a zis sa ia mana jos dar eu eram departe si nu am auzit cand a ziso si de atunci am asta.stiu ca doar pe mine ma iubeste sad:X ajutooor. de multe ori is si eu egoista cand nu m-am chef de ceva il ignor si nu ii place dar nu vreau sa il supar dar nu am chef ca is supy sau etc il iubesc ma iubeste vreau sa scap de gelozie.si punct cryingmersi ca m-ai ascutat.:*