| anonim_4396 a întrebat:

Preferi o relatie bazata pe iubire sau pe sex? De ce?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Sa clarificam un lucru de la inceput. relatia bazata pe sex. facem sex si pe urma...pai e bazata pe sex. ti-ai ales pe cineva pentru sex. ok. ai facut sex si pe urma ce faci? sau cat timp faci sex?
o relatie bazata pe iubire presupune ca iesi cu cineva pe care-l placi pentru ca este o persoana extraordinara pentru tine. are calitati, este activ si implicat in ceea ce face. este apreciat. este iubit.
cu acea persoana fiecare zi e o noua zi. in fiecare zi inveti ceva nou. nu te plictisesti. si cand in sfarsit ajungi sa fii un moment doar tu si el/ea poti sa faci si sex, dar nu e sex, este dragoste. este un moment in care te unesti ca fiinta cu persoana pe care o iubesti. nu doar placere carnala.
dar cand e doar sex. sexul s-a terminat siiiii ne plictisim pana mai putem sa o facem din nou. oare sa ne uitam la un film. aa pe asta l-am mai vazut nu-i asa. da. ti-e foame? nu. mi-e somn

13 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nevoia de sex dispare după o vreme, dar dragostea este veșnică.

| RAY a răspuns:

Cand o sa dau de o fata sincera o sa vreau o relatie bazata pe iubire, pana atunci sex si atat

| mihai69 a răspuns:

Pe ambele; altfel nu e relație, ci fie un fel de prietenie, fie F.W.B.

| neutrino a răspuns:

Care iubire? Pana aflam raspunsul, prefer sexul!

| LoveSleep a răspuns:

Înțelegere, atracție, comunicare și sex.
Nimic mai mult, nimic mai puțin.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu exista una fara alta. Daca te iubesti faci si sex.Nu am cum sa fac sex in mod regulat cu o femeie fara sa o iubesc.

| Lawliet14 a răspuns:

Din iubire. De ce? Nu sunt curvar.

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Prefer o relație bazată pe iubire pentru că în ziua de azi sex poți face cu multe persoane, dar iubire nu-ți pot oferi toate. Cu o persoană cu care ai o relație bazată pe iubire de mult timp poți face și sex. Dar cu o persoană cu care faci doar sex, poți spune că e o relație cu beneficii.
O zi plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sex pot avea parte de la orice pitipoanca sau prostituata, iubire cam rar gasesti.

| KMaddieK a răspuns:

Ambele sunt baza, nu se poate una fara alta. Daca-i bazata doar pe iubire, vrei ca acea persoana sa-ti apartina in totalitatea, daca nu vrea crezi ca nu te iubeste, daca-i bata pe sex, apare monotonia si obisnuinta. Cand iubesti si te iubeste vrei acea persoana fizic si moral. (Parerea mea).

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Prefer iubire si sa fac dragostewinking dar in lipsa de iubire e bun si sexullaughing)

| RaisaPretty a răspuns:

Pe iubire. Tu de ce crezi?