| alinutza99 a întrebat:

Prezervativele expira? laughing

am gasit un prezervatif care il am de la scoala (de la ora de bio) numai ca e din februarie cred...

mai il pot folosi? big grin

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Da, expira dar in general au un termen mare de valabilitate! In nici un caz nu sunt ca alimentele ci mai degraba ca pansamentele la termenul de valabilitate! Chiar zilele astea imi ordonam niste posete si intr-una din ele imi tin niste pastile, pansamente etc si aveam si un prezervativ m-am uita la data expirarii si exipa prin vara lui 2013...si il am de ceva timp as putea spune cam 6-7 luni! Deci chiar tu poti verifica pe ambalaj, dar de ce sa risti pentru un prezervativ cand poti cumpara unul nou! Distractie placuta cu iubita!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bineînțeles că au termen de garanție.
Pa, pa.

| TąNyą a răspuns:

Lol da

FantaSZy

| CarMen_6610 a răspuns:

Nu stiu posibil dar pentru a fi sigur mai bine nu folosi daca nu vrei ca prietena ta sa apara cu surpriza mica in brate bafta

| cremita a răspuns:

Expira!
un amic a folosit cu prietena lui si sau ales cu ceva usturimi cateva zile.