| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Prezervativul protejeaza 100%? Dar am auzit ca masturbarea la barbati, daca o faci de doua ori pe saptamana, nu e bine cica..ca iti ia vitaminele din corp, e adevarat? Sexul la ce ajuta daca faci? Cat de sanatos e?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul folosirii prezervativului cu respectarea tuturor indicatiilor prevazute teoretic gradul de protectie in mod normal ar fi de 100% insa chiar producatorul "garanteaza" o eficienta de 97-98%, insa pe baza statisticilor realizate in intreaga lume a reiesit ca gradul de protectie oferit de prezervativ este ingrijorator de mic de doar 84-85%. (defecte de fabricatie, rupere, folosire incorecta, etc.) In privinta pierderilor de vitamine, cele aflate de tine reprezinta o informatie incorecta si eronata fiindca sperna NU contine vitamine in afara de vitamina C, insa contine, proteine, glucide, acizi, minerale si oligoelemente, dar a caror cantitatea este atat de mica in sperma ejaculata incat practic nu reprezinta aproape nimic din intreaga cantitate existenta in corp. Sexul are un rol foarte important in viata omului fiindca ofera armonia necesara unei convietuiri de succes. Poate te va ajuta sa intelegi cat este de util si/sau sanatos sexul, citirea urmatorului articol pe aceasta tema; http://www.csid.ro/......i-8229106/ Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

1. Nu; nici față de sarcini, nici față de boli. Există și un mic procent de eșecuri.
2. Greșit.
3. La perpetuarea speciei.
4. Dacă e făcut cu o parteneră sănătoasă, e 100% sănătos.

| K0sti a răspuns:

Iti ia vitaminele si le da la altii...cap aveti, minte va mai trebuie!

| Emilian65 a răspuns:

Sexul, este mai sanatos ca masturbarea.

| vocea a răspuns:

Prezervativul este singurul lucru care te protejeaza impotriva bolilor cu transmitere sexuala, sexul te ajuta foarte mult pentru ca iti elibereaza hormonii si iti dau o stare de bucurie.

| FaraNumePls a răspuns:

Buna, prezervativul protestează toată suprafața penisului, sexul este sănătos ( medicii spun că este bine pentru organele genitale) si sexul ajută la relaxarea,, totală".
Funda?