| Whitesnake99 a întrebat:

Cum se simte sexul pentru barbati? Este mai bun ca masturbarea sau la fel?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

O laba la vremea ei face cat 10 femei

| MarianWLF a răspuns:

Care zice ca masturbatul e mai bun inseamna ca e virgin laughing

| RAY a răspuns:

Cum se simte depinde de ce cantitate de dopamina decreta creierul tau, daca iubești se secreta și oxitocina ceea ce nu exista la masturbare, mai bun e sexul cu un masturbator + vr, repet depinde, de exemplu mie creierul îmi secreta putina dopamina și serotina și când fac sex

| dullcat a răspuns:

Daca masurbarea e mai buna decat sexul, atunci clar este ceva in neregula, pentru ca trebuie sa fie invers.

| lpavel a răspuns:

Eu as zice ca e de 100 de ori mai bun sexul decat masturbarea dar am auzit care zicea ca masturbarea e mai buna!
Eu cred ca marea majoritate sunt de acord cu mine!

| Paul754880338 a răspuns:

Sunt desigur și cazuri în care sexul e mai rău decât ziua de dinainte de salariu când îți e foame, sete și ți s-au rupt șosetele. Dar pe măsură ce te maturizezi vei începe sa anticipezi asta analizând potențiala partenera și te vei putea eschiva de la astfel de situații jenante. Exista de asemenea și situații în care predicția nu funcționează și poți fi uimit de ce poate oferi o femeie aparent nu tocmai strălucitoare. Sfatul meu este sa reduci dilema la aceste doua cazuri si sa ai o viata sociala activa, sa cunoști fete, sa interacționezi, sa nu te izolezi.

| ALM2000RO a răspuns:

Habar n-am cum se simte, dar cred că e ceva inuman și scârbos.
Nici masturbarea nu e bună după părerea mea, fiindcă e plictisitoare, dar totuși cred că e mai plăcută decât sexul (m-am masturbat în trecut).

| Willis a răspuns:

Normal că este mai bun.
Căldura partenerei, mirosul, trăirile/emoțiile, te fac să simți mult mai bine momentul..., poți atinge mai multe părți ale corpului partenerei, o poți săruta.
După ce ai o experiență dinasta, o să înțelegi.

| KaiSmile27 a răspuns:

E mai bun sexul decât masturbatul.
La un momendat, când te masturbezi,, mai ales când ai orgasm e ca și cum te-ai gâdila singur.
E mișto când ai orgasm și o ți în brate și va sărutați și după sex sa stați împreuna

| pAUNESCUaLEXANDRU13ANI a răspuns:

Salut, Whitesnake99! Masturbarea este un act sexual intim realizat in general de barbati. IN opinia mea, masturbarea este un inlocuitor eficient atunci cand nu ai o persoana alaturi(nu exclud homosexualyy), insa femeile sunt fff interesante si cool, dpdv al looks-ului.
In primul rand, femeilie au tate.
In al doilea rand, femeile au cur.
In al treilea rand, femeilie au pasa...
Astfel, femeile sunt tari si niciun alt act sexual, cum ar fi l**a sau de*****a, nu pot inlocui sexul, FUnda

plz