| Sebastian_Alin_Matei_1987 a întrebat:

Prietena amentina ca se sinucide
Salut TPU, va cer un sfat de la cei care au avut esperiente de genul asta. am facut o intrebare cu ceva timp in uram in legaura cu despartirea mea de prietena. Acum doarme in sufragerie pe canapea chiar daca avem o camera cu pat si televisor goala unde poate sa doarma( acolo dormea mama si zice ca nu ii place!). in seara asta mi-a trimis mesaj ca da drumul la gaz si se omoara. A trimis mesajul si la fratele ei si a aflat toata familia din Romania (noi stam cu chirie in Italia). Am baut putin si i-am dar doua palme zicandu-ti sa plece dracu di casa sa se omoare afara dar nu vra ca zice ca e si casa ei. Daca ai citit intrebarea care am pus-o in legatura cu despartirea, ai vazut ca stau in apartament cu verisoara mea si prietenul eu + mama care vine o data la 2 saptamani. Cum sa ma comport in asemenea situatie. Raspundeti va rog!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Azi e ziua repetitiilor vad...
Deci ...fiecare pasare pe limba ei piere. Daca pe ea atat o duce capul, asta va face.
Sunt perfect de acord cu oprescudorin11 : daca voia cu adevarat sa o faca, o facea si punct. Incearca strict sa te manipuleze si sa te faca sa joci cum canta ea. Nu ceda!
Nu ai ce sa ii faci.Nu iti poti trai viata cu frica asta. Vorbeste cu parintii ei. Sa vina la voi cateva zile. Sau fratele ei. Doar familia o poate ajuta acum.

5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Du-o la psihiatru, sau fa-o pachet si trimitele-o parintilor ei. E riscant sa nu ii bagi in seama amentintarile ca vorba aia, nu sti niciodata ca e in capul nebunului, dar nu e sanatos sa continui asa. Indiferent ca vorbeste serios si chiar ar incerca sa se sinucida sau ca joaca teatru pentru a te santaja are nevoie de ajutor! Inainte sa fie prea tarziu!

Bafta!

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca voia sa se sinucida o facea, daca vrea sa o faca o va face. Sunt santaje de prost gust!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti cumperi o masca de gaze.

| Freddie23 a răspuns:

Man, eu stiu ca daca ai cangrena si vrei sa traiesti, trebuie sa tai piciorul.
Scapa de depresiva asta, si gaseste-ti o fata calumea! Oricum cred ca traiesti cu sentimentul ca ti-a adus doar ghinioane. Pun pariu ca ai avut probleme cu maicata si var`ta din cauza ei.
Da-o afara sau trimite-o la masa!
Poate nu asa brutal... prosteste-o sa se duca in tara la masa sa o viziteze sau sa faca ceva aici - sa se intereseze de apartament, ca ai aflat tu ca poti lua de la banca 45.000 de euro. Gandeste-te si tu la ceva!
Daca o dai efectiv afara si nu are unde sa se duca, o sa stea langa usa si nu ai rezolvat nimic! Cauta sa o fraieresti cumva sa plece!

| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Ai explicat asa de urat situatia, nici nu stiu cum sa iti raspund. Lasa bautura intai de toate, ai nevoie de lucididate sa vorbesti cu ea. Calmeaz-o, spune-i ca totul va fi bine, nu sa-i dai palme si sa vrei sa o scoti afara din casa, esti nebun?