| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea a inceput sa imi raspunda greu la mesaje, am vorbit cam mult in ultimul timp dar nu stiu ce s-a intamplat.
Care ar fi motivul? Ma inseala sau sunt eu paranoic?

Răspuns Apreciat de Editori
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Toti suntem paranoici cand vine vorba de persoana iubita si ce ne face aceasta.

Parerea mea e ca si-a pierdut oarecum interesul sau are o perioada mai proasta despre care trebuie sa o intrebi intr-un mod foarte finut si frumos. nu sa te iei de ea ca de ce face lucrul asta. Ori are o perioada mai proasta, ori nu mai vede relatia atat de importanta ori poate chiar place pe altcineva. Ia-o incet, cu inceputul happy Rabdare si calm.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate are si alte treburi ca sa-ti raspunda la mesaje.
Da-i pace, mai rar cu mesajele, ca omorati toata romanta din relatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inainte de a lansa acuzatii lipsite de temei/nefondate, incearca sa ai cu prietena ta o discutie cat se poate de serioasa. Insa fara accese de gelozie. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Poate nu a putut sa iti raspunda la mesaje, poate avea treaba.
Nu inseamna neaparat ca te inseala.
Vorbeste cu ea si vezi ce se intampla.

| OldSoul a răspuns:

Pur si simplu nu mai e la fel de interesata de tine cum a fost prima data.

| Plato a răspuns:

Depinde ce intelegi prin greu, si cat timp tine. Nu neaparat te "inseala", dar totusi poate te insala. Ofera niste indicii temporale, ar fi mai usor de dedus.

| BogdanDavidZ a răspuns (pentru Plato):

Imi raspunde dupa 20 de minute ii raspund si dupa iar face asa

| Plato a răspuns (pentru BogdanDavidZ):

Ok, ce varsta aveti, lucreaza, e studenta, ce ar putea face? Sunt multe detalii ce conteaza, dar mult mai usor ar fi s-o intrebi.

| BogdanDavidZ a răspuns (pentru Plato):

Suntem adolescenti

| Catalina226 a răspuns:

Cel mai bine o inviti sa va vedeti undeva si discutati despre asta. Daca dupa discutie nu se rezolva nimic inseamna ca ceva este in neregula.