| sonyericson a întrebat:

Am si eu o problema cu prietena mea, suntem de cv vreme impreuna dar momentan avem o relatie la distantasad
mai este putin si ma voi intoarce in tara dar in ultimul timp imi da dovada ca nu ma mai iubeste ca inaintesad
nu prea mai ma suna si este cam indiferenta fata de mine sad
eu ii zic mereu cat de mult o iubesc dar ea ma nimicasad
inainte imi zicea si ea ca ma iubeste dar s-a schimbat foarte mult...
a inceput sa imi raspunda greu la mesaje sa nu mai raspunda la telefon, dar eu ii raspund imediat la mesaj si cand ma suna eu ii raspund mereu, ea este o fire care se supara mai usor dar cateodata se supara din nimica si cand se supara imi inchide telefonul in nas si chestii din astea nu imi mai raspunde si imi da mesaj sa nu o mai deranjez...
credeti ca ea chiar ma iubeste cu adevarat?

5 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cam greu cu relatiile astea. trebuie sa fie iubirea din fier sa reziste! ochii care nu se vad..asa se zice! acum iti dai seama k depinde de la caz la caz! prietena ta, poate s-a atasat de altcineva..ca numai atunci se rupe asa legatura! vii in tara si vorbesti cu ea si vezi ce-i de facut. daca nu te-a asteptat, at eu zic sa nu-i ceri k s-ar putea sa nu-ti poata da

| serendipity8300 a răspuns:

Probabil a inceput sa te iubeasca cu adevarat si ii este si ei foarte dor si normal simte si ea nevoia sa-i arati k o iubesti si nu renunti asa usor le relatia voastra de asta iti spune uneori sa o lasi in pace

| KaRa23S a răspuns:

Nu te baza pe cuvintele aste, pentru ca sunt trecatoare precum tineretea voastra ( ''Ea zicea ca daca nu fac cv sa o supere o sa ma iubeasca mereu ca ea nu ma lasa''). Poate despartirea o cam oboseste, poate s-a plictisit sa te astept si doar sa comunicati la telefon, sa nu excludem nici varianta ca alti baieti ii dau tarcoale. Insa daca ziceai ca era foarte atenta cu tine inainte. Ar trebui sa te intalnesti cu ea, sa vezi daca se comporta tot asa, iar daca da, sa porti o discutie cu ea si sa va hotarati exact ce veti face inainte.

| Deyutzikaa a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Eu cred ca sunt 2 raspunusuri posibile la intrebarea ta.
1. Ori nu mai tine la tine si de aceea e indiferenta fata de tine, totusi distanta, daca nu iubesti cu adevarat, poate stinge acel foc, acea iubire.
2. Poate e indiferenta fata de tine, deoarece ii e dor de tine si crede, ca daca nu vorbeste asa mult cu tine o sa ii fie mai bine, ma refer la faptul ca nu o sa o doara asa tare.

| sonyericson explică (pentru Deyutzikaa):

Ea zicea ca daca nu fac cv sa o supere o sa ma iubeasca mereu ca ea nu ma lasa...da nu stiu ce sa zic e aiurea acum este foarte orgolioasa si intepata daca ii zic cv si nu ii comvine se supara imediat...