| gelosul a întrebat:

Prietena mea a luat anticonceptionale timp de 1 an(Diane 35) si s-a hotarat sa faca o pauza.Luna aceasta trebuia sa ii vina pe 4 dec si nici acum nu i-a venit.Este virgina si intr-o zi mai exact in a 5a zi de intarziere adica pe 9 am introdus putin penisul in vaginul ei incercand sa o dezvirginez.Nu am ejaculat ca nu faceam du-te-vino sa ma excit ci doar impingeam penisul insa o durea si ne-am oprit.

Eu stiu ca e cam stupida intrebarea insa pentru linistea mea sufleteasca:ce sanse sunt sa ramana insarcinata? de ejaculat nu am ejaculat si din cate am observat eu nu am lichid din ala preseminal, cel putin pe vremuri cand ma masturbam nu curgea nimic inainte de sperma, asa ca revin: i-a intarziat ciclul deja 13 zile, sunt sanse de a ramange gravida?

PS:dimineata asta a avut si niste scurgeri albe, e vreun semn sau e normal?

Daca v-ati putea abtine de la ras as fi profund recunoscator, chiar si asa sper si va rog cine stie cum sta treaba sa ma linisteasca si pe mine.Va multumesc! Stefan happy

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista riscuri de sarcina, desi eu nu cred. Daca ai fi atent, ai vedea ca din momentul in care se instaleaza erectia, capul penisului e un pic umed, ca si cum ar fi transpirat. Acela este lichidul preseminal si contine sute de mii de spermatozoizi. fara el, contactul sexual ar fi fost imposibil, fiindca tu ai fi urlat de durere.
Este putin probabil sa fii ramas insarcinata, deoarece contactul sexual a avut loc deja pe intarziere. Totusi, partenera ta ar trebui sa mearga la medicul care i-a recomandat intreruperea pastilelor. E clar ca sufera o dereglare hormonala din aceasta cauza. Acum, ca nu mai este virgina, poate face si un consult ginecologic.

| Crisu a răspuns:

Sanse sa ramana gravida nu sunt.scurgerile albe sunt normale, se intampla la majoritatea fetelor.cat despre faptul ca nu i-a venit, probabil din cauza faptului ca nu mai ia anticonceptsionale, deoarece organismul ei a fost obisnuit cu asta.happy

Abh
| Abh a răspuns:

Intarzierea menstruatiei este ( doocamdata) din cauza intreruperii tratamentului contraceptiv.Banuiesc ca nu mai ia Diane de luna trecuta, nu ai specificat. Trebuie sa stii ca, din cauza stoparii administrarii de hormoni, ovarul, pus in repaus functional un an, va produce acum mai multe ovule deodata. Faptul ca ai incercat sa o penetrezi fara nici o metoda de contraceptie este o inconstienta din partea ta, fiindca nu numai ca risca sa ramana insarcinata, dar poate prinde o sarcina multipla. Sa faca un test de sarcina peste 2-3 saptamani.

Abh
| Abh a răspuns:

Sansele sa ramana gravida( daca zici ca nu ai avut lichid preejaculator)sunt foarte mici dar nu inexistente. De ce nu folosesti prezervativ daca chiar vrei sa o protejezi de o sarcina? Aceste jocuri " nevinovate" se pot solda cu aparitia unui mostenitor. pentru binele vostru sper ca ati scapat de data asta.Sarbatori fericite!

| AndaWest a răspuns:

Dar daca ati decis sa faceti dragoste de ce nu continua tratamentul? ca sa fiti mai siguri...nu cred ca a ramas, dar asculta ce spune userul abh, stie ce spune, si pe mine m-a ajutat mult

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Hmm nu cred ca sunt sanse mari sa ramana insarcinata mai ales daca nu ai ejaculat sau daca nu ai fost excitat sunt slabe sanse sa existe acel fluid preseminal eu zic sa nu va panicati 99%nu cred ca e insarcinata, intarzierea ciclului menstrual se datoreaza faptului ca nu mai foloseste anticonceptionalele si acum are o dereglare hormonala. un test de sarcina peste 2 saptamani pentru a va linisti este ok.

| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg ceva.Am inteles ca este virgina.Deci nu a-ti facut niciodata sex.De ce a luat anticonceptionale?

| Relax_7124 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea nu are cum sa ramana gravida, stai lin si daca tot ai indoieli si nu-ti gasesti linistea cumparai un test de sarcina si vedeti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa ramana insarcinata daca a luat timp de un an anticonceptionale, doar daca lua niste vitamine ffff bune adica elevit iar dupa vreo 6-7 luni ramanea dar asa cum ai zis tu nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa ia anticonceptionale o virgina? clar nu e insarcinata e de la anticonceptionale... ele dau peste cap ciclul si astea

| gelosul explică:

Da nu a fost penetrare totala, abia am introdus numai capul si nu am ejaculat pentru ca nu eram excitat tare.Eu ma concentram sa fac in asa fel sa nu o doara nu altceva.

Ce naiba nu raman alte fete care fac sex neprotejat si ramane ea care e virgina si nici nu am facut sex calumea...ar fi culmea.Chiar asa grav e? ai bagat frica in mine Abhsad

| gelosul explică:

A luat pentru reglarea menstruatiei si a cosurilor. Oricum mi-e greu sa cred ca se ramane asa usor uitandu-ma la altii...de atunci numai cu prezervativ am incercat si fara am jurat sa nu mai fac. Sper sa fie bine totusi avand in vedere ca am incercat 1 singura data, doar nu sunt eu ghinionistul planetei.Mai astept raspunsuri si va multumesc mult celor care ati raspunshappywinking

| gelosul explică:

Va multumesc din nou pentru timpul acordat.Cu cat citesc mai mult cu atat ma linistesc mai repede. O sa facem un test peste 2 sap si vedem... poate ii vine pana atunci ciclul...