| AnaisseMarie12 a întrebat:

Prietena mea cea mai bună are o relație de 1 an cu un băiat, de la un timp au început să se certe. Și ea de fiecare dată când se certau a început să se taie pe maini. Ce aș putea face ca să o ajut?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa ii fii alaturi si sa o faci sa inteleaga ca nu procedeaza bine, isi face rau singura. De la taieturile alea o sa se aleaga cu niste cicatrici care o sa ramana pe viata.
Si eu am o prietena care acum 3 ani se taia pe maini cand se certa cu prietenul ei, iar acum a ramas cu cicatrici care nu se mai duc.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Observ cu tristete ca e la moda asta cu "tăieri pe mâini " trist

| Emma30555 a răspuns:

Convinge o sa meargă la un psiholog bun

| ForeverAlone97 a răspuns:

Se taie pe mâini laughing. Să mai urce puțin să ajungă la gât, așa lumea asta o să mai scape de o tâmpită

| ForeverAlone97 a răspuns:

Ce am spus mai înainte a fost părerea mea sinceră. Evaluează-mi răspunsul cum vrei, mă doare fix în ***

| Subsemnatul123 a răspuns:

Ce prostie. Se taie pe maini ca se cearta cu iubi? Zi-i sa se desparta de el. Fa-o sa creada ca individul este o persoana negativa in viata ei, ca merita ceva mai bun si chestii de genul.

| jdudhgwdi a răspuns:

O poti intreba in primul rand de ce se taie ( adica trebuie sa aiba un motiv mai grav nu doar ca se cearta) parerea mea. Dupa raspuns cred ca iti vei da seama. Sper ca ti am gost de ajutor!