| anonim1928 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna ma place de ceva timp si eu la fel de vreo luna. ea de mai mult de juma de an cred.am iesit amandoi la prima intalnire si na eu crezusem ca i-a venit asa deodata chestia asta adica sa ii placa de mine ca si mie si i-am zis ca mai bine am ramane cei mai buni prieteni ca inainte. si na s-a suparat dar am trecut peste asta, nu mai e suparata si am mai iesit de multe ori si am si intrebato daca vrea sa fim impreuna si a tot imi spune ca nu stie. ce sa nu stie? de ce zice ca nu stie? oare deja ii place de altcineva? eu nu stiu ce sa fac...tot o las sa se gandeasca la ce vrea dar tot zice ca nu stie. ce trebuie sa fac?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu, mai bine ramaneti prieteni in continuare si atat

| neutrino a răspuns:

Are si ea zile mai bune si altele mai putin bune.

| Cristiann25 a răspuns:

Cum vrei sa reactioneze cand i-ai spus ce i-ai spus? Doar nu se arunca in bratele tale.

| Florenta16 a răspuns:

Nu ii place de tine si punct. E chiar atat de greu sa vezi asta? Vrei sa incerci ceva? Sarut-o direct. Du-te la ea si fa asta. Vezi cum reactioneaza!

| sakura1234 a răspuns:

Sunt mai multe motive, pur si simplu poate ii este rusine sa iti spuna ca nu, poate nu ar trebui sa o intrebi ci doar so saruti sau ramaneti prieteni eu zic ca prietenia e mai presus de o relatie care poate esua si ati putea sa va certati in asa fel in cat sa nu-ti mai de-a "buna" pe strada cum crezi ramane ca tu sa alegi cea ce este mai bine pentru tine mai intai asteapta sa vezi daca iti mai da semne ca te place daca nu "friends forever" ai grija ce faci si sa ne spui si noua te pupam

| anonim1928 explică:

Mda mersi pentru nimic...

| anonim1928 explică:

Inca vrea sa iesim la intalniri si chestii si nu inteleg de ce imi face asta