| Amelia05 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna nu-l accepta pe baiatul pe care-l simpatizez(nu stiu daca el ma place). Va rog niste sfaturi...happy

6 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Daca este prietena "adevarata" ar trebui sa fie de acord cu ce simti, tu si cu decizile tale! daca nu este de acord inseamna ca nu iti este "prietena".Ar trebui sa vorbesti cu baiatul de care iti place si las-o in pace pe prietena ta! Succes! Pa, pa

| ema69 a răspuns:

Pai nu ea trebuie sa il accepte,draga mea, ci tu.Ea, daca e cea mai buna prietena a ta nu trebuie sa il accepte ci doar sa iti respecte alegerea si sa incerce sa te inteleaga.

| ZEU93 a răspuns:

Daca nu reusesti sa-i impaci va trebui sa te intalnesti cu ei pe rand sa le dedici timp fiecaruia in parte, nu vad ce ar avea impotriva atat timp cat tu il placi, doar nu e ea cu el ci tubig grin

| motherfuckerstyle a răspuns:

Poate are motive intemeiate sa nu-l accepte sau pur si simplu nu-i place fata lui:d.Pot spune ca o inteleg,nici mie nu-mi place prietenul celei mai bune p. a mea, din simplul motiv ca are fata de fraier.
Mai bine intreab-o dc nu-l place, daca nu-ti convine raspunsul mai bine te indepartezi de ea.
Sper ca te-am ajutat papa.

| KittiBăă a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie da pe a I-a
Ai 2 modalitati:
1. Spune-i prietenei tale, iar daca va fi o prietena buna il va accepta pentru ca prietenia voastra e mai importanta
2. Spune-i baiatului, daca si el te place e nemaipomenit, si daca nu...ar trebui sa iti faci alta prietena...
DOar asa ai putea...(CreD)

| Amelia05 explică:

Mersi la toti pentru sfaturi...happycred ca imi vor fi de mare folos.