| neekole a întrebat:

Prietena mea cea mai buna se plange intr-una ca are parul prea des si este prea slaba. Eu cred ca vrea sa isi scoata in evidenta calitatile in fata mea.Alte pareri? Scuzati categoria dar este cea mai populata si eu am nevoie de raspunsuri. dau fundita. multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine, bravo ca ti-ai dat seama.

Asa fac multe fete. Se victimizeaza in fata iubitilor sau prietenilor pentru a fi apreciate, complimentate, mangaiate etc, sa se simta flatate. Mai pe scurt, se baga in seama.
Sa li se spuna ceva de genul "vai draga mea, tu slaba? nu se poate, tu ai un corp asa frumos bla bla bla".

Desi, si eu am tendinta de a face asta in fata prietenilor, fiindca pur si simplu nu am cui sa ma descarc. Insa ma gandesc si la problemele lor. Asa ca un comportament ca asta nu e benefic.

Mai exista posibilitatea ca ea chiar sa se simta nemultumita de sine si sa aiba nevoie de ajutor. Intreab-o care e problema ei, ce am scris mai sus sau asta? De acolo, banuiesc ca stii tu sa rezolvi.

2 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Poate ca ea nu le considera calitati
parul - sa sil fileze
sa se ingrase

| Anname a răspuns:

Ori ii face placere ca lumea sa.i spuna ca arata bine, ori chiar are o problema si nu stie cum sa o rezolvehappy bafta cu ea!:-s