| AangSx a întrebat:

am 16 ani și jumătate și as vrea sa fac și eu sex(sunt virgin) cu prietena de vârstă mea dar mă îngrijorează mărimea penisului de 12 cm, va rog sa nu râdeți am nevoie de un răspuns dacă m-ar ajuta mărimea. Dau funda! (Scuzați categoria este cea mai populată)

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Eu zic ca nu marimea te ingrijoreaza ci neincrederea in tine. Apoi de ce vrei la 16 ani sa faci sex? La 16 ani esti inca asa de tanar! Daca totusi insisti, atunci iti dau cateva idei folositoare: 1) Nu uita sa te protejezi si totul facut cu mare atentie fiindca nu ai experienta si nu trebuie sa faci rau nimanui, nici tie, nici fetei.; 2) Marimea e mai putin importanta, important este cum folosesti aceasta marime.; 3) Daca nu iubesti persoana si vrei numai sa incerci ca sa vezi cum este, atunci sa stii ca experienta va fi nasoala fiindca nu vei simti absolut nimic.; 4) Daca totusi o iubesti pe tipa, atunci regulile bunului simt te obliga sa fii om in orice circumstanta. 5) Fii bland, mangai-o indelung fiindca femeile au mai multa nevoie de timp pentru preludiu, comunica cu ea tot timpul actului, inainte si dupa el, sopteste-i la ureche cuvinte dragute, creaza o atmosfera frumoasa in incapere si ai rabdare. Nu te speria, daca nu-ti va iesi totul perfect din prima; viata are dragutul dar de a ne mai da mereu o alta sansa, insa conteaza sa nu ramai traumatizat nici tu si nici cealalta persoana. Comporta-te ca un adevarat cavaler, cu multa rabdare, iubire, grija, protectie fiindca femeia este ceva fragil si special, iar inima ei poate fi ranita foarte usor. Nu uita regulile de igiena inainte si dupa act si atentie mare cu protectia, iubirea si rabdarea! Multa intelepciune!

3 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Nu crezi ca esti la o varsta prea frageda ca sa-ti incepi viata sexuala?

| neutrino a răspuns:

Arata-i fetei oferta ta si ea trebuie sa-si dea cu parerea. Stii sa-l folosesti?

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu marimea penisului este problema.Chiar nu conteza!
Dar sunteti prea mici pentru un pas asa mare! Daca intelegi ce vrei sa-ti spun.
Informati-va despre tot cea ce inseamna sex.