| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea nu suporta frisca, stie cineva un alt indulcitor asemanator dar cu gust de ciocolata (pentru "nebunii", sa nu se inteleaga ca vreau sa o folosesc pentru prajituri - in bucatarie)?

Note: Daca am postat in categoria gresita imi cer scuze, dar am considerat ca aceasta este cea mai potrivita.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poţi folosi Finetti, are un gust superb şi este tocmai bun pentru ce vrei TU să "găteşti"... ( se foloseşte pentru "dulciuri" în preludiu )!

| plosnitapufoasa a răspuns:

Iti zic eu unul care merge sigur(am incercat)nici nu-ti provoaca greata de la prea mult. manjesteo toata cu inghetata. senzatia de un pic rece adaoga "culoare" nebuniei ps nu exagera o sa raciti aman2. funda?

| GenesisXD a răspuns:

Buna, poti cumpara niste pliculete de budinca (diferite arome) sau chestii pentru torturi. Acum e vara, ai fructe la dispozitie, de ex uite o fantezie: pui putina budinca (sau ce ai preparat mai sus, ai grija sa nu pui mult lapte) in jumatati de piersica etc. si o 'ungi' si pe ea. Mierea e putin cam cleioasa, dar oricum face bine tenului, deci nu strica, toate la timpul lor, daca tot doresti sa faci ceva, incearca in afara de budinca, sa-i gatesti ceva (va aprecia gestul), sa fii romantic, in principiu, mergi la un supermarket si cauta pliculete de budinca sau alte creme pentru prajituri. Distractie placuta.:]

| WhisperSsS a răspuns:

Alohaa!

Wow! Tu chiar vrei sa o indulcesti pe tipa laughing. Incerca niste fructe, budinca. sau chesti de genul.

Sper sa va placa smug. Mult succes! Ai grija de tine!

| Cl4x a răspuns:

Va multumesc pentru idei! Nu o sa declar un raspuns castigator deoarece toate imi sunt de folos, daca as putea, v-as da la toti, dar decat sa dau decat la o singura persoana si dupa sa existe discuti...mai bine asa. happy Inca o data va multumesc!