| Ionuț8989 a întrebat:

Prietena mea vrea sa îmi facă sex oral iar eu nu stiu riscurile. Este posibil ca ea sa dobândească vreo boala/condiție gravă din cauza sexului oral? ( nu am mai avut relații sexuale înainte și nici ea ). Dar dacă ii fac eu sex oral? Care sunt riscurile?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca amandoi aveti ''jucariile'' voastre sexuale (pasarica si penisul) foarte bine intretinute, incat sa fie intr-o perfecta stare de igiena, in acel caz fara nicio problema puteti sa va faceti reciproc sex oral, (cunilitie si felatie) fara nicio teama sau retinere fiindca atat teoretic cat si practic, nu poate sa exista o posibilitate reala de a va imbolnavi. Succes. Multa sanatate!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Infectiile urinare va afecteaza daca nu mentineti curatenia organelor. Cu un prezervativ pe limba ta nu prinzi nimic si ea sa til puna tie pe cremvust

| MarianWLF a răspuns:

Daca nu ai nici o boala, e ok, da-i drumul, daca ea e sanatoasa si nu are nici o boala/infectie...e ok da-i drumul.

| Ionuț8989 explică (pentru MarianWLF):

Mersi. Dar dacă ea are herpes? I se intampla sa apăra din când in cand

| Catrice a răspuns:

O sa facă boala vacii nebune.
Zău, dacă sunteți 'neatinși', ce ar putea lua grav?

| Secret5 a răspuns (pentru Catrice):

Ai auzit de boli prin transmitere sexuala? Mie mi-a făcut prietenul meu sex oral și am făcut candidoza, dar am luat pastile și a trecut! Cât pentru întrebarea ta, cel mai ok ar fi sa folosiți pentru tine un prezervativ și pentru ea sunt un fel de prezervative speciale pentru sex oral! Dar dacă amândoi sunteți sănătoși și nu aveți nimic la zonele intime puteți să faceti! Mult noroc

| Catrice a răspuns (pentru Secret5):

Ai pregătire medicala?
Dacă ei nu au făcut sex cu nimeni și nu au intrat în contact cu vreo persoana bolnava, cum ar putea avea vreo BTS?

| Secret5 a răspuns (pentru Catrice):

Ăăă, te-ai gândit că bacteriile pot apărea oricând fie și de la lenjeria intima? Ăăă, dar la bacterii obținute din cauza la unele medicamente fie și de răceala? E greu să gândești!?

| Catrice a răspuns (pentru Secret5):

"Din cauza la unele medicamente" rezulta candidoza, care e o ciuperca, nicidecum la unele bacterii.
Deci tu crezi ca dacă îți speli și schimbi lenjeria intima zilnic și te speli acolo jos regulat, iei bacterii din aer?! Dar dacă te așezi pe o toaleta care pare curata, dar nu a fost dezinfectata cum trebuie? Gen toaletele publice? De acolo nu se ia nimic, nu?

| Secret5 a răspuns (pentru Catrice):

Cum te contrazici singur/ă!? Hai ciocul mic și joc de glezne că ai un IQ mai mic de 2 cifre?

| Catrice a răspuns (pentru Secret5):

Cum îți place să-ți etalezi inteligenta sub medie!
Bagă o sărmăluță în gura și o sa fie bine! happy

| SG1995 a răspuns:

Dacă unul din părinți voștri nu erau bolnavi când va conceput, slabe șanse să există vreun risc de boală.

| Adi88 a răspuns:

Teoretic se pot lua boli prin sex oral, dar avand in vedere ca e prima data si sunteti,, puri,, nu luati nimic. Cei care au contacte dese cu mai multi parteneri ai șanse crescute de a lua o boala.

| doctorandus a răspuns (pentru Adi88):

Tehnic vorbind, "virgin" nu e sinonim cu "sanatos".

| Adi88 a răspuns (pentru doctorandus):

Teoretic vorbind ma refeream ca daca e pentru prima data la ambii is,, cutați,, si nu pot avea boli care se transmit pe cale sexuala pentru ca nu au mai avut contact. Acuma numai ei stiu cat de sanatosi sunt, eu nu le am facut analize.

| Ionuț8989 explică:

Dar exista vreun risc și dacă are herpes? Ei ii mai apar din când in când ( 1 data la 2-3 luni ) din mai multe cauze
Și de asemenea, are și aparat dentar și câteodată o taie putin in interiorul gurii, dar nu incat sa fie o rana foarte adanca