| SPLENDID171 a întrebat:

Eu am avut relatii sexuale cu doi parteneri, adica cu prietenul, si cu un alt baiat. Prietenul meu nu mai are incredere in mine, si banuieste ca l-am inselat, din aceasta cauza, vrea sa mergem la genicolog, as vrea sa stiu e posibil ca genicologul sa cunoasca aest lucru sau nu? Adica ca am avut relatii cu mai multe persone?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da l-ai inselat.si tu vrei sa-l minti.crezi ca dragostea se cladeste pe minciuna? te inseli puiule. oamenii simt cand iubesc foarte mult, daca ceva e in neregula. tu nu-l iubesti pe el. tie iti place p.a.lasal in pace.si vezi-ti de placerea ta.de ce -ti bati joc de el? daca nu-l iubesti? nu poti sa te culci cu gheorghe si sa spui in extaz vaaaaiii te iubesc vasile.ca ai rupto in fericire.

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, medicul nu poate sti cu cate persoane ai avut relatii sexuale.

luciana
| luciana a răspuns:

Frumos Nu e ce ai facut tu! Cand te culci cu cineva, esti indragostit, nutresti sentimente profunde si deosebite catre acea persoana, nu este clipa sa poti sa traiesti fara ea, nu poti sa stai fara ea, - dar ca sa intrii in pat cu un altul imediat,- numai de amorul artei... Sentimentele puternice te definesc ca si Om si nu sa o faci asa tam- nesam cu oricine, doar ca sa adaugi la activ inca unul la numar, scuza-mi vocabularul. O prietenie, leaga intai o iubire intre doi oameni si apoi aceasta se finalizeaza cu gestul suprem de daruire intre doi parteneri care simt ceva diferit unul fara de celalalt, ii uneste acea legatura fizica, cand fiecare se contopeste cu celalat devenind doar Unul. Aceasta e dragostea adevarata si nu goana dupa alti parteneri cu care te simti sau nu bine. Un prieten te adora, te iubeste, te apreciaza, te menajeaza spre a nu fii ranita, este tandru si ii pasa de tine si de Ceea ce simti si Nu isi termina treaba ca sa Plece. Aceasta trebuie Tu sa intelegi. Pacat ca Asta ai simtit tu sa faci! Eu, Nu te-as ierta si nici te-as mai privi vreodat'. In viata trebuie sa stii sa te porti si sa apreciezi pe cine ai in preaja ta. Mai invata si sa stii ca NU Numarul actelor sexuale conteaza, ci Calitatea lor! Lucien.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu crezi ca daca tot ai o asemenea relatie mai bine o termini si incepi una corecta de la inceput? Daca l-ai inselat si el nu are incredere in tine, la ce sa va mai chinuiti? Nu e neaparat problema ca afla el, problema e ca e adevarat. Ai mare nevoie de niste repere morale, gaseste pe cineva mai intelept care sa te invete niste reguli importante in viata, legate de onestitate, respect de sine...nu-i va zice ginecologul dar n-as vrea sa fiu in pielea tasad

| Flav a răspuns:

Splendido, mi-ai stricat ziua de sambata. Si nici n-am apucat sa-mi beau cafeaua!

| Barajag a răspuns:

Genicologul(ginecolog) nu poate sa stie cu cati barbati te-ai giugiulit.Normal ca prietenul tau nu mai poate avea incredere, atata timp cat l-ai inselat.De ce nu esti sincera cu el si-i spui tot? Asa nu veti mai ajunge la nenea doctor.Bafta!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

E un proverb persan care spune că nu se cunoaşte urma păsării pe cer, urma peştelui în apă şi urma bărbatului în femeie...atâta timp cât nu se recoltează urmele de spermă, atâta timp cât femeia nu rămâne însărcinată, bineînţeles. N-are cum să detecteze cu câţi ai făcut-o, nu că ăsta ar fi un motiv pentru a repeta experienţa, e urât să înşeli...

| Roby67 a răspuns:

Genicologul, corect spus ginecologul, nu poate atesta cu cati parteneri ai avut tu contact sexual, ci numai daca ai avut sau nu.

| DrLavinia a răspuns:

Mergi.Nu are cum sa-si dea seama daca tu nu ii spui.Iti pune dg de himen perforat, ceea ce deja el stie si cam atat.Totusi nu are nici un drept asupra ta. Tu esti cea care decide daca sa mergi sau nu.

| AndutzaAndu a răspuns:

Păi şi normal că nu mai are încredere în tine, nu-ţi ajunge prietenul tău, îţi mai trebuie şi pe altcineva? Ai grijă că poate până la urmă să rămâi cu nici unul...
Şi "genicologul" nu poate afla asta.

| danco a răspuns:

Genicolog? laughing

| sallysirop a răspuns:

E gresit ce ai facut. macar paraseste-l pe unul din ei. ma rog nu sunt ai sa te judec, dar fi corecta fata de prietenul tau. Si doctorul ginecolog nu ar putea vedea daca ati folosit prezervativ, daca ai folosit contraceptive ar vedea daca prietenul tau ar cer un test adn. :] gandeste-te bine la ce iti doresti si pe care din ei ai nevoie, pentru ca e cel mai bine. eu doar ti-am dat o sugestie. tongue Succes!

| luckyluke a răspuns:

Nu poate sa vada cu cate persoane ai avut relatii sexuale

| Unique a răspuns:

Bineinteles ca isi da seama, crezi ca e prost ca prietenul tau? Ce fata! Nu iti ajunge unul, vrei 2? nu te poti numi decat c... a

| Unique a răspuns:

Rusine tu
esti o fata...

| Lol_1641 a răspuns:

Sper sa afle! >_

| pitesti a răspuns:

Da' ce esti fata mea unitate si a bagat sticku' in tine si a lasat amprente digitale? laughing))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are de unde sa stie stai linistita doar un test adn te poate da in vileag

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de vreo trei" sPe ori!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu va afla. dar bine ca l-ai inselat. si baietii merita sa sufere nu doar fetele.

| alexH a răspuns:

Viitoare... am un lapsus... Ah, da, Panarama.

| bernik a răspuns:

Nu poate sa vada cu cate persoane ai avut relatii sexuale

| deeya_8335 a răspuns:

Hmm. tu vrei sa te exprimi dar nu prea iti iese. poate pentru ca esti speriata. Normal ca nu are cum sa-si dea seama GINECOLOGUL de ACEST lucru...norocul tau. Mai au si **** noroc.