| HelpMeNow a întrebat:

Prietenei mele ii venea acum 2 luni ciclul pe 9, acum o luna a scazut la ziua de 4, iar luna asta a venit pe 25! Cu o saptamana si... inainte de 4. Pica 2 cicluri intr-o luna straight face din ce cauza poate fi? se poate vorbii despre o sarcina? Ciclul a venit mai repede, nu mai tarziu ca la sarcini, dar intreb pentru ca nu stiu

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Marea majoritatea a femeilor au ciclul la 28 de zile(poate fi deci de doua ori intr-o luna), dar el poate veni intr-un interval situat intre 22-42 zile.

| HelpMeNow explică (pentru Mihaela1964):

Deci e ceva normal? mai ales ca este adolescenta... este normal sa aiba un ciclu neregulat? big grin

| Mihaela1964 a răspuns (pentru HelpMeNow):

Mai ales ca e adolescenta.

| Claudia1397 a răspuns:

E ceva absolut normal zic eu! Am 5 ani de cand mi.a venit ciclu si mereu imi vjne cu cateva zile inainte