| Dizzydizz a întrebat:

Prietenul meu are 16, eu 18.Stiu,e ciudata diferenta de varsta dar nu conteaza asta pentru mine. El nu vorbeste mai deloc.Si asta ma deranjeaza. Iam spus-o si lui dar nu face nimic. E posibil sa fie prea copil pentru mine?

12 răspunsuri:
| ShineMe a răspuns:

Pai incearca sa lamuresti cu el fata in fata. Daca tot continua speriel putin.Succes

| daniDeeDee a răspuns:

Ha` rolling on the floor

intre noi este o diferenta de 5 ori mai mare big grin eu 18... eu ce sunt? bebe?laughing

| cocolina a răspuns:

...asta o poti sti doar tu. Priveste in adancul sufletului tau dar analizeaza cu atentie si ceea ce se vede din exteriortongue Bafta!

| floryn92 a răspuns:

Nu varsta conteaza neaparat. Poti gasi un baiat de 14 ani mult mai comunicativ, de asemenea poti gasi altul de 20 de ani cu care nu ai ce vorbi.
De obicei, lipsa de idei pentru comunicare este asociata cu timiditatea. Pentru a putea comunica lejer trebuie sa va cunoasteti mult mai bine, sa va implicati in viata personala a celuilalt, etc.
Deci raspunsul la intrebarea ta, ar fi, nu neaparat.
O zi buna!

| sabinozaur a răspuns:

Poate e mai timidutz de felul` lui nu stiu!straight face poate e el mai tacut ar tb sa discuti mai serios cu el si sa-i spui ca e aiurea sa ii povestesti 45 de romane si el sa spuna la urma da.straight face eu cred ca n`as rezista deloc mai ales ca vorbesc foarte mult. eu zic sa vb serios cu el.happybig hug paa

| kanajambe a răspuns:

Mai cunosc situatii de astea, e cam dificil. poti spune ca e copil pentru faptul ca nu vorbeste, asa e.
Sau poate nu aveti subiecte de vorba, daca aveti parerea mea este ca poate are retineri in legatura cu tine, ca esti mai mica si nu poate vorbi orice sau cine stie ce impresii are el.
Cand ii spui ca te deranjeaza el ce zice? posteaza un raspuns, sa imi dai si un mesaj ca ai raspuns la intrebare ca nu prea ma uit prin raspunsurile date de mine, te puuupbatting eyelashes

| alexutu05 a răspuns:

Are 16 ani ce vrei sa faca?

| @@ a răspuns:

E rusinoslaughing
e cclar ca te placehappy

| chrissi a răspuns:

Bunahappy sunt sigura ca stii faza cu "baietii se maturizeaza mai tarziu decat fetele..." de obicei tipii mai copilarosi nu prea se sinchisesc sa intretina conversatii sau chestii de genu pentru ca nu considera ca e necesar. Deci da, s-ar putea sa fie cam copil pentru tine. Mai exista insa si varianta urmatoare: poate ca te place foarte mult si se crede inferior fata de tine(poate si din cauza varstei), asa ca se intimideaza usor si efectiv nu stie ce sa spuna. Studiaza-l atent, e imposibil sa nu-ti dai seama cauza tacerii lui.happy Good luckwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu eram cu una cu 2 ani jumate mai marelaughing Ce sa nu prea vorbesc.eu nu mai taceamlaughinghihi

| split a răspuns:

Si eu eram cu una cu 2 ani jumate mai marelaughing Ce sa nu prea vorbesc.eu nu mai taceamlaughinghihi

| split a răspuns:

laughingChiar ma disteaza faza.si am fost cu o fata cu 2 ani jumate mai mare vara astalaughingHaha.problema e ca eu nu teaceam din gura.laughingEu batman batman.