| CaritaDeAngel a întrebat:

Conteaza varsta intr-o relatie!? Pt mine(noi=eu si prietenul meu) nu conteaza, si in ne deranjeaza cu nimic,, dar vreau sa stiu cu ce ochi ar privi altii relatia. Va pot spune ca eu am 19 ani, iar el 31. Suntem impreuna de un an si jumatate, nu au existat certuri si nimic de genul. nici macar un schimb de replici mai "aprinse". Nici fizic nu se observa diferenta. caci eu cand l`am cunoscut am crezut ca are 24 de ani maxim! big grin Se intelege perfect cu parintii mei si eu la randul meu cu ai lui si peste cateva luni ne vom muta impreuna! Acum 5 luni ne-am logodit si de curand mi-a propus sa ne casatorim si peste 1 an, 2 sa avem un copil! [Scuzati`ma ca am scris cam mult happy Funda! :*][Si va rog decat comentarii rautacioase, mai bine fara!] Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunteti unul din cazurile atat de fericite,incat imi vine sa spun ca e prea frumos ca sa fie adevarat.
Din ce postezi tu,se pare ca sunteti suflete pereche,putini sunt atat de norocosi in viata,drept pentru care, va doresc tot binele si toata fericirea!
Varsta este teribil de neimportanta in cazul vostru, voi doi ati castigat lozul cel mare la loteria vietii!
Sa va iubiti mult!

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu conteaza varsta deloc,doar sa nu se ajunga la extreme, gen fata 13, el 50hee hee.
Atunci cand 2 persoane se iubesc,nu conteaza nici varsta,nici greutatea, nici inaltimea, nimic.Important e sa va intelegeti voi si sa va iubiti,sa nu ascultati de lume,voi stiti ce e intre voi, daca tu te simti iubita si respectata, atunci totul e bine.
Si intre mine si prietenul meu e o diferenta de 5 ani, nu ca ar conta foarte mult, dar spun asta ca aceasta diferenta nu ne-a impiedicat sa ne iubim sau sa nu ne intelegem.

| Laviy a răspuns:

Varsta nu conteaza, conteaza ca va iubiti. Dragostea nu are varsta, nu sunt de acord cu faptul ca daca ai 12 ani nu poti iubi. Dragostea nu tine cont de varsta, asculati-ma. Ca il iubesc pe prietenul meu enorm, si e iubire, nu e doar o pasiune. Daca va iubiti nu mai conteaza parera celorlalti. Sa fiti fericiti si sa va iubiti mult:*love struck

| lo a răspuns:

Intr-adevar diferenta nu este tocmai mica dar daca voi va intelegeti, ai vostri se intelg si vainteleg...ce mai conteaza gura lumii!
Oricum trebuie sa aveti nervi de otel deoarece de-a lungul vietii veti intampina tot felul de creitici si comentarii negative/rautacioase. Felicitari pentru logodna si pentru o viitoare nunta.Cat despre copil mai asteptati putin, tu esti destul de tanara.acorda putina atentie studiilor sau/si experientei profesionale.

| Chris a răspuns:

Ce putem zice? Daca e asa cum spui, cred ca ti-ai gasit sufletul pereche. Va doresc toate cele bune!

| WhatMeanLove a răspuns:

Atunci puteti avea o relatie fara probleme!

| CaritaDeAngel explică:

Va multumesc tuturor atat pentru critici cat si pentru urarile de bine! Si da. este exact cum scriu aici. nu fabulez. iar de despartit nu o sa ne despartim, am cerut pareri despre cum vede lumea relatia, nu cum va fi dupa ce ne vom muta impreuna, nici de imaturitate nu poate fi vorba, de mica am trecut prin multe! La fel si el! Sa aveti parte de o zi buna! Multumesc!

| deniy a răspuns:

Pai daca voi va iubiti si parinti nu sunt impotriva si aveti si ganduri serioase nu ar trebui sa va pese, mereu se va gasi cineva care sa va critice dar trebuie sa nu le bagati in seama si veti trai fericiti...

| calin3003 a răspuns:

Mi se pare o prostie ff mare diferenta de varsta... de la o vreme o sa ajungetzi sa va despartiti. u nu esti destul de matura pentru el. o sa vezi u cand o sa va mutati impreuna. sau cand o sa aveti un copil.

| DiamondEyes a răspuns:

Pai daca va iubiti si va intelegeti din toate pct-le d vedere ...nimic n va desparte!
Sa fiti fericiti! :X

| Aishaa a răspuns:

Nu cred ca conteaza deloc varsta, sunt intr-o situatie asemanatiare, dar el e cu 5 ani mai mare.Insa am o colega a carei diferenta de varsta dintre parinti e de 18 ani, se mai cearta putin insa totusi se inteleg si sunt fericit. Dragostea n-are limite.

| miriapo7 a răspuns:

Mi se pare ceva foarte frumos:XNu conteaza varsta ci sa va intelegeti voi binehappysi parinti mei au diferenta dintre varsta lor de 7 ani si so inteles binebig hug Va doresc sa va indepliniti aceste visuri si sa fiti fericiti unu langa altu:X

| aagent95 a răspuns:

A zis o fata mai joc ca nu conteaza marimealaughinglaughing am eu finii mei care unu e de 50kg si fina-mea de 120kglaughinglaughing asa e nu conteaza varsta si marima SA FITI FERICITI!