| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu cu care sunt de 2 luni m-a invitat la el.La inceput l-am refuzat pentru ca el nu sta cu parintii si m-am gandit ca poate vrea altceva dar dupa ce mi-a spus ca el vrea doar intimitate (mi-a si promis ca nu merge mai departe de saruturi) si a mai spus ca deocamdata nu vrea sa facem sex pentru ca mai asteapta sa ma oisnuiesc mai bine cu el avand in vedere ca e primul meu prieten.
Eu am 17 ani iar el 21 si as vrea sa va intreb ce parere aveti o sa se tina de cuvant? Eu una cred ca se va tine dar nu stiu ma gandesc k o sa fim singuri si daca totusi va incerca si eu o sa zic nu poate o sa se simta nasol ...Bineinteles ca nu o sa il refuz la nesfarsit dar mai astept putin sa il cunosc mai bine de atat si cum zice el sa ma obisnuiesc mai bine cu el.

7 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Da' ce va veni la toti cu ăl xoxoxox?
Eu zic ca cel mai bine tu o stii. Depinde de felul lui de-a fi. E serios? E mai. neserios? Mai mistocar? Daca intr-adevar tine la tine, eu cred ca poate astepta. Da' ce-i veni cu atata intimitate? OK, poate ca si. gatiti impreunahee hee. Daca mergi pe incredere... mergi. Ti-am spus, depinde de felul lui de-a fi, daca o sa se tine sau nu de cuvant.

| Linda a răspuns:

Parerea mea ca este o naivitate. Atunci cand o fata este singura cu un baiat in casa, se intampla ceva ca o vraja, mai ales baietiilor li se intuneca ratiunea si nu se mai (pot) controla (eaza). Nu stiu chiar precis daca se va intampla de prima data, dar exista o buna probabilitate ca si de atunci. E o capcana pentru amandoi. Mai ales daca este muzica, ceva bautura. Eu asta stiu din experienta cel mai bun mod de a mentine o relatie, de a se finaliza cu o cerre de casatorie din partea baiatului, este sa nu ajungi la partea sexuala decat dupa nunta. Uita-te-te cate intrebari sunt pe acest site cu fete peste 20 de ani care se intreaba de ce iubitul nu se insoara cu ele. Se complace, sta 3-5-7 ani dar daca are totul fara batai de cap de ce sa ia o hotarare din asta grea pentru el. NU TE DUCE, nu fii singura cu el acasa. (In cazul meu, a venit la mine, dar era apartament cu o camera, era si bunica mea, 85 de ani, nu auzea cam nimic din ce vorbeam noi, dar era diferit si de cateva minute in care am fost doar singuri)

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai eu zic sa ai incredere in el...si daca cumva nu respecta ce a zis atunci nu-l lasa sa mearga mai departe...pasul ala il faci tu cand simti ca esti pregatita...nu o poti face din obligatie ca sa nu se simta nasol... daca o sa se supere pe tine atunci inseamna ca nu te meritawinking

| sylver69 a răspuns:

Eu nu cred ca o sa-si incalce cuvantul... dar acum tu il cunosti de 2 luni...eu cred ca ai facut bine ca l-ai refuzat prima data pentru ca i-ai dat de inteles... din cate vad sti ce vrei si el nu ar trebui sa se simta nasol chiar daca il refuzi 1 data de 2 ori de 9 ori... tu trebuie sa fi pregatita. succes sper sa nu ma insel.

| MissCamelia a răspuns:

Faci cum te simti tu mai confortabil.mergi,vezi cum arata casa, poti afla multe despre el.nu mergi, oricum sta singur si poti merge oricand vrei tu. xoxo

| danutza a răspuns:

Hmm daca ai incerede intr-adevar in el nu ai de ce sa iti faci griji...totusi daca ti-a spus ca nu merge mai departe posibl sa se tina de cuvant...happy
Baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-l de barbat, nu-l lasa sa scape. e tanar, frumos si daca sta separat inseamna ca si munceste.nul ierta.