| SpeșălGirl a întrebat:

Am nevoie de un raspuns.Am 15 ani iar prietenul meu 16. M-a invitat sambata seara la un fel de petrecere.Eu,el si prietenii lui.Mi-au spus ca sunt foarte de treaba,caci nu ii cunosc si sa nu imi fie frica ca nu o sa ma integrez sau ceva.I-am spus ca parintii nu m-ar lasa,avand in vedere ca ei nu il cunosc asa bine pe prietenul meu.I-am spus ca imi e frica sa fac asta,dar a spus ca ar vrea sa petreaca timp cu mine (noi nu avem cum sa ne vedem prea des) si ca in cazul in care nu mi-ar placea acolo, am pleca imediat.Acum nu stiu ce sa fac, eu nu prea i-am mintit pe parinti.Si m-am gandit si nu am nicio intamplare in care sa mai fac si eu ceva interzis.Le-as spune ca merg la o prietena si asa sa ma duc acolo.Ce spuneti sa fac? Avand in vedere ca mi-a promis ca plecam daca nu imi place si ca prietenii lui sunt super ok.Nu ar fi nimic asa special, orice copil mai face asemenea lucruri.Ce spuneti?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sincer eu unul nu as merge deoarece nu ii cunosc pe ceilalti si m-as simti un intrus, pe de alta parte ce te faci daca parintii afla? isi vor pierde increderea in tine ceea ce inseamna enorm in relatia dintre parinti si copii.Noi ne dam cu parerea, hotararea iti apartine.

| minrest a răspuns:

Pacat sa incepi sa iti minti parintii. Nu inteleg un lucru: iti zice ca vrea sa petreaca timp cu tine si merge intre baieti, unde trebuie sa se ocupe de ei. In cel mai bun caz te-ai simti acolo foarte aiurea. Oricum cu o fata de fata situatia tinde sa degenereze, e o tensiune aiurea. Eu sunt sigur ca nu trebuie sa mergi. Buna seara.

| SkyPilot a răspuns:

Mie imi cam displace idea de a-ti minti parintii. Daca iti cer numarul de telefon al prietenei sa te caute acolo?
Decat sa mergeti intre pprietenii lui, unde nu ai timp pentru voi doi, mai bine iesiti undeva sa va plimbati doar voi doi, sau la un local. Poate o inviti si pe prietena ta cu prietenul ei.
In general cei care sunt singuri nu se amesteca bine cu cuplurile la o petrecere.

| Mishca13 a răspuns:

Pai si eu citeodata imi mint parinti, dar tu nu ar trebui, spune ca pleci la o petrecere cu prietenul tau, dar daca tu ai dubii ca iti va interzice mai bine spune-le ca pleci la o prietena si gata!
Eu te sustin ca si eu fac citeodata asa!
Succes!