| anonim_4396 a întrebat:

L-am sunat pe prietenul meu sa vad cand ne putem intalni si mi-a zis oricand, pot sa vin si la el acasa.Eu l-am intrebat dc la el si nu in oras si a zis pentru ca acasa e mai bine, putem gati, ne putem uita la un film...Nu inteleg dc tot tine una si buna sa vin la el, m-am gandit poate vrea intimitate nu stiu dar mi se pare ciudat ca tot insista atat.Nu il cunosc f bine doar de 2 luni si ceva(eu avand 17 ani si el 21) si el mi-a spus sa am incredere in el ca nu incearca nimic, intelegeti voi ce. El e un baiat intelegator, iubitor nu pare ca ceilalti sa vrea doar sex...
Voi ce ziceti, ce sa fac?

20 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ai incredere in el, pentru ca intr-o relatie trebuie sa existe incredere, daca crezi ca el e un baiat fara intentii rele, atunci nu ai decat...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu pare, dar ar cam vrea! Te-ai gandit ca daca te duci si se excita, poate te forteaza?! Esti capabila sa-i faci fata fizic?! Daca nu accepta sa va vedeti in oras, si totusi te duci, si insista sa faceti sex, explica-i foarte clar si ferm ca nu vrei, si sa i-o tot repeti, pe ton din ce in ce mai ridicat!, si te ridici si pleci! Daca te razgandesti si vrei s-o faci totusi, sa nu accepti pentru nimic in lume sa faceti fara Prezervativ! - e plin de boli, si daca nu continua relatia, dupa sex, si mai ramai si bolnava, sau si gravida?! Mare atentie!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Faci ce crezi tu ca e mai bine. Apropo... In enuntul tau ai scris "nu pare ca ceilalti" ceea ce inseamna ca nu-l cunosti si nu esti sigura. Daca nu ai incredere nu te duce. Mai bine alegeti un teren comun...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Multi nu par ceea ce sunt de faptwinking

| zeeeeeex a răspuns:

Ca sa te convingi mergi intr-o zi la el si vezi cum se comporta... O sa iti dai seama daca o sa vrea sa gateasca mancare sau sa te "gateasca" pe tinehee hee daca ma intelegi... si asa o sa te lamuresti ce intentii are... Mai poti incerca sa refuzi mai mereu sa vii la el ca daca o sa vrea doar sex o sa il oftice puternic la un moment dat refuzurile astea si o sa se observe chiar de va vrea sa le ascunda big grin... Din cate obs eu imi dau seama (poate bine sau nu) ca tu ai vrea sa o faci cu el... dar nu ii stii intentiile foarte bine... Eu zic sa mergi la el vezi ca ii sunt intentiile si apoi iei masuri... Bye Bye!

| xibalba a răspuns:

Mai asteapta... 2 luni e o perioada scurta si nu cred ca vrei sa faci sau mai rau, sa fii fortata, sa faci sex cu cineva daca nu esti pregatita pentru asta. Formeaza`ti tu increderea in el, nu mai asculta ce zice el ca trebuie sa ai incredere in el. Asa zic toti. Si daca ai incredere si te forteaza cand ajungi acasa la el? Ce ai rezolvat cu increderea? Nimic. Lasa`l sa mai astepte, daca te iubeste nu va fi o problema pentru el

| JustMeFlory a răspuns:

Poate nu ii place sa iasa! Mai du-te la el de cateva ori si vezi daca vrea ceva, sau pur si simplu lui ii place sa stea acasa, comod! Totusi propune-i sa iesiti in oras la un film, sau sa mancati ceva! Spune-i ca te-ai saturat sa tot vii la el, vrei sa mai iei si aer!happy

| Tessy a răspuns:

Daca are pe alta?

| M.J. a răspuns:

Poate ca ar trebiu sa ai incredere in el daca spui ca nu e genul d baiat care sa vrea doar sex, acorda-i o sansa... daca o sa incerce si u o sa te opui si o sa ii explici ca nu vreti sa va grabiti sau mai stiu eu ce motive ai pentru care nu vrei sa o faci, ar trebui sa te inteleaga...nu cred ca este asa de nebun ca sa te forteze. poate vrea sa fiti doar voi 2, sa nu fiti deranjati de nimeni

| byancutza a răspuns:

Acuma depinde de persoana uni te cheama la ei mai mult pentru sex iar alti te cheama la ei pentru ca vor sa stati doar voi doi fara altcineva

| Just Shadows a răspuns:

Hm... daca u il cunosti si esti sigura ca este cum spui u e ok, dar nu lasa garda jos in nicio clipa.baietiii pot fi tentati sa incerce unele lucruri si avand in vedere ca are deja 21 de ani e clar ca vrea si alte chestii...sad...important ar fi sa vbiti deschis si sa-t spuna in fata, iar u daca nu esti pregatita pentru asa ceva sa-i spui fara sa-ti fie jena...trebuie sa ai grija si de tine.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Vrea mai multa intimitate si vrea ca sa fiti singuri sa puteti vorbi despre voi mai deschis acum nu stiu depinde cum e el dar din cate ai zis tu ca e cuminte poate asa e bafta

| nimeni_1451 a răspuns:

Eu cred ca ar vrea ceva mai mult, tebuie sa intelegi e baiat, dar daca tu ii explici ca nu esti pregatita si bla bla bla o sa inteleaga...acum tu il cunosti dar de fortat nu cred ca in doua luni avea destul timp. Du`te o data sa vezi cum stau lucrurile, iar daca iti place te mai duci, daca nu iesiti in oras.si poate chiar o sa faci pasul cel mare cu el daca il iubesti, ca la 21 de ani are anumite nevoi care mai bine i le oferi tu decat sa caute in alta parte.baftawinking

| AtenA1991 a răspuns:

Poi nu stiu...eu zc sa te duci, sa-i raspunzi la invitatie, nu cred ca e in stare sa te ia cu forta, sa te abuzeze...cred ca e constient de faptul ca nu va fi bine pentru el daca va face asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ti-as fi spus hai sa ne plimbam prin parc. Imi place mai mult sa fiu in mijlocul naturii si nestiindu-ne prea bine, ai fi avut si tu mai multa incredere, decit aflata intre patru pereti. Poate lui ii place acasa, e soarece de birou, cine stie. Oricum daca nu-l stii prea bine, nici nu ai de unde sti ca e sau nu serios. N-ai incredere, nu mergi si gata. Si apropo de incredere, asta se cistiga in timp, nu vii cu ea de acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca doreste sa faca sex cu tine, cine stie ce e in capul lui...

| whiteshadow a răspuns:

Cred ca cel mai important este ca parintii tai sa stie unde mergi cand iesi din casa, pentru orice eventualitate cere-i numarul de telefon daca are un fix ca parintii tai sa te poata repera.In ziua de astazi se pot intampla multe si precautia este bine-venita. Daca nu te simti comoda in aceasta postura (de invitata) acasa la el de ce nu-i spui verde in fata ca un loc public te face sa te simti mai confortabila si mai sigura pe tine.Scuzele pe care ti le pune nu ma duc cu gandul decat la SEX... Daca consideri ca nu esti pregatita pentru asemenea momente intime refuza iar daca-ti asumi responsabilitatea de a explora necunoscutul nu uita:avizeaza-ti parintii mereu de ceea ce faci. Ti se poate parea un nimic acest lucru dar cred ca er fi cel mai corect!

| antonela_6588 a răspuns:

Poate nu vrea neaparat sex, s-au poate da happy daca tu crezi ca nu ti-ar putea face nimic rau din ceia ce tu nu vrei du-te dar daca iti e teama prefera sa eviti intalnirile cu el, la el acasa, iesit in oras .bafta happy

| darkangel_1305 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic dar poate e un baiat la care ii place sa fie persoana iubita langa el...si e foarte frumos sa va uitati la un film sa radeti cate un pupic una alta ...nu-i neaparat la sex...prietena mea vine la mine ne uitam la film dar nu facem tot timpul sex bafta

| betty3 a răspuns:

Eu zic sa nu mergi pentru ca ii clar c are in gind, doar un scop... dar tu fi desteapta si nu te lasa prada, daca tine la tine si te iubeste cu adevarat te va intelege si nu va reactiona in nici un fel, fii tare big grin bafta