| anonima4all a întrebat:

Prietenul meu e f gelos si nu stiu de ce dar ne certam mereu, dar ne impacam f repede. acum cateva zile mi-a spus ca eu il pun pe locul 2 in viata mea si s-a suparat si a zis ca vrea sa ne despartim. dar dupa cateva ore a venit la mine si ne-am impacat
. oare ce se intampla?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Este intr-adevar gelos, poate te iubeste prea mult si uneori are diverse manifestari ca si cea care ne-ai povestit-o noua.Incearca sa nu ai dai prea multe motive sa fie asa gelos, incearca sa-i explici ca lucrurile nu stau chiar asa cum crede el.Mult noroc iti doresc.

7 răspunsuri:
| ioanaa a răspuns:

Ori nu e destul de matur, ori nu stie ce vrea, ori ii e frica sa nu te piarda.

| lilia_2632 a răspuns:

Va certati ca sa va impacati,
Va sfaditi ca sa iubiti!
Dupa o cearta din cauza geloziei dragostea e mai cu foc! Va iubiti fff mult, nu va imaginati sa traitit unul fara de altul! si otrava e buna in doze mici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si prietenul meu e gelos...si ne certam pe tema asta... dar eu zic k trecem si peste asta daca e IUBIRE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubeste si nu are destula atentie din partea ta, de aceea si reactioneaza asa... el a crezut ca tu te vei ruga la el ca sa nu va despartiti...FII TARE TINETI POZITIA TA! ca daca o sa vada ca faci tu primul pas o sa se foloseasca de asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si prietenul meu face la fel si stiu cum e pentru ca uneori ma scoate din sarite dar mereu cand ne certam ne impacam repede si dupa e si mai nerebdator sa ne vedem lasa-l sa faca asa dar nu ii cere u prima iertare pentru ca se poate folosi de acest lucru

| anonima4all explică:

Chiar credeti ca daca e asa gelos ma iubeste ffmm si nu vrea sa ma piarda?(el are 18 ani si eu 17 ani) pentru ca si eu sunt f geloasa mai mereu

| s0nya a răspuns:

CAti ani aveti? Sa stii ca conteaza (scuze. cacofonia)! Daca aveti vreo 12-17 ani... e normal! Sunteti inca adolescenti...
Daca ai mai mult de 18 ani... nu ma bag!straight face