| anonim_4396 a întrebat:

Eu si prietenul meu am avut o cearta,de fapt multe certuri,dar mereu ne-am impacat, adica dupa 2, 3 zile venea inapoi si vroia sa fie bine asta dupa ce ii adresam cuvinte foarte urate,spre rusinea mea dar si el era rece,mai rece dupa fiecare cearta. Saptamana trecuta am avut o cearta din nou si a spus ca mai bine ne despartim,o zi nu a vorbit cu mine apoi tot mi-a tot zis ca ii pare rau, dar e mai bine asa.O prietena de-a mea a vorbit cu el astazi si l-a intrebat de ce nu ne impacam si a vorbit urat cu ea, a spus ca s-a saturat de certuri si nu vrea sa se intoarca a mia oara ca sa ne certam iar. Eu am 17 ani, iar el 19, s-a schimbat foarte mult,bine eu am gresit pentru ca eram prea stresanta si il suparam tot timpul. As vrea sa dau timpul inapoi sa rezolv ceva, nu e posibil, stiu. Oare se va intoarce iar la mine?

3 răspunsuri:
| Lumeaîn3D a răspuns:

Oh nu dragă, chiar dacă se v-a întoarce nu v-a mai fi ca înainte, după cum este vorba aia ''Dacă arunci o farfurie, şi încerci s-o lipeşti la loc nu v-a mai arăta la fel ca înainte niciodată '' (iar asta e şi logic nu? ).A,, şi încă ceva nu ai făcut bine că l-ai numit urît, trebuie să fii ceva mai delicată atunci cînd te cerţi, cuvintele urîte nu numai că pot să le facă rău celorlanţi dar şi ţie. Sfatul meu este să uiţi de el, la propriu, în sensul să vă despărţiţi, nu vă înţelegeţi iar asta vă poate aduce doar lacrimi în relaţia voastră.winking

| Ika_Iun_1990 a răspuns:

Nu poate nimeni sa iti zica daca da sau daca nu, data exacta ora secunda ziua...asta nu o stie decat el.te sfatuiesc sa nu mai pui prietenii sa vorbeasca cu el.pentru ca mai rau il stresezi.crede-ma asa patesc si eu. tot ceea ce trebuie tu sa faci este sa mai lasi si de la tine. ai zis ca el s-a intors mereu la tine.este si randul tau sa lasi orgoliul de o parte dac ail iubesti.

| anonim_4396 explică (pentru Ika_Iun_1990):

Eu as incerca sa fiu iar cea de care s-a indragostit, dar cum? el deja da atentie altor fete..nu vreau sa fiu in plus si nici nu vreau sa aud ca spune la careva,(desi stiu ca nu-i genu') ca is obsedata sau ce stiu eu.Chiar nu stiu cum sa ma comport, innebunesc.